Nosaluši, bet pilni jauniem iespaidiem! Itāļu studenti Rundālē iepazīst Latvijas kultūru

Pievienot komentāru
Nosaluši, bet pilni jauniem iespaidiem! Itāļu studenti Rundālē iepazīst Latvijas kultūru
Foto: F64

Nosaluši, bet iespaidiem bagātināti – šādi jūtas divdesmit jaunieši no Itālijas, kas šajās dienās ieradušies Rundāles novadā iepazīt Latviju un tās kultūru. Itāļi paši vēlējās šeit paciemoties. Rezultātā radās apmaiņas programma, kurā divdesmit Rundāles jaunieši iepazīstas ar Eiropas dienvidu vienaudžiem.

Dienā, kad satiekam itāļu jauniešus, viņi viesojas Rundāles pilī. Gidu pavadībā viņi ne tikai uzzina pils un toreizējās Kurzemes hercogistes vēsturi, bet arī mācās 18.gadsimta paražas un tikumus.

Jaunieši Rundāles novadā ieradušies no Ziemeļitālijas apgabala Andžari. Latvijā viņi ciemojas pirmo reizi. Šeit viņi nokļuvuši, pateicoties apmaiņas projektam, kura mērķis ir satuvināt dažādas Eiropas tautas un dibināt starpkultūru draudzības. Divdesmit itāļus pie sevis uzņēmuši divdesmit rundālieši.

Tā bija itāļu iniciatīva, atrakstīja man no Andžari pašvaldības, vai Rundāles novads nevēlas kopā veidot projektu. Atteikt mēs nevaram, līdz ar to tapa projekts Welcome to my side.

Nedēļas garumā dienvidvalsts jaunieši iepazīst vietējo kultūru un tradīcijas – kopīgi gatavo tradicionālos ēdienus, mācās tautas dejas, apgūst latviešu valodu, apmeklē kultūrvēsturiskas vietas. Un, kā norāda paši itāļi, jāapgūst ir daudz, jo pirms ierašanās par Latviju nekas nebija zināms.

Pirms tam pat bija sarežģīti atrast Latviju kartē. Tāpēc bija ļoti noderīgi uzzināt kaut ko pilnīgi jaunu un iepazīt, kā šeit cilvēki dzīvo. Par Itāliju daudzi jau šo to zina, piemēram, asociē to ar picu, bet mums par Latviju nebija nekādu zināšanu.

Ierodieties liels pārsteigums bija milzīgais sals un biezā sniega sega. Aukstums gan dienvidniekus nav izbiedējis un viņi kopā ar latviešu draugiem jau iemēģinājuši hokeju un pikošanos. Arī vietējiem šī nedēļa ir iespaidu pilna un kā lielāko ieguvumu rundālieši sauc jauniepazītos draugus.

Itāļi jau uzaicinājuši savus latviešu draugus pie sevis ciemoties rudenī, un arī prāto, ka varētu vēlreiz atgriezties Latvijā, tikai šoreiz – siltākā laikā.

Foto:

Skaties video!

Lasi vēl