Komentāri

Norvēģija un Latvija ir uzticami militārās sadarbības partneri – šāda pārliecība izskanēja Valsts prezidenta Andra Bērziņa valsts vizītes laikā Norvēģijā. Vizītes laikā to ilustrēja Norvēģijas spēku paraugdemonstrējums ar Latvijas kaujinieka piedalīšanos. Kāda ir Norvēģijas un Latvijas sadarbība aizsardzības jomā, centās noskaidrot LNT Ziņas Oslo.

Latvijas un Norvēģijas karavīri guvuši pieredzi gan kopējās mācībās, gan plecu pie pleca sadarbojoties Tuvajos Austrumos, norāda Skandināvijas valsts Bruņoto spēku komandieris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pēdējos 10 gadus esam ļoti daudz strādājuši kopā ar Latvijas konvencionālajiem bruņotajiem spēkiem. Viņi ir trenējušies Norvēģijā, tāpat esam sadarbojušies Afganistānā. Tagad notiek specvienību treniņi. Šo 10 gadu laikā mēs esam ļoti labi iepazinuši Latvijas karavīrus. Viņi ir ļoti profesionāli, apņēmības pilni,” atzinīgi par Latvijas karavīriem izsakās Norvēģijas Bruņoto spēku komandieris Hākons Brūns-Hansens.

Pašlaik svarīgākais kopīgais projekts ir abu valstu speciālo uzdevumu vienību sadarbība un kopīgās apmācības. Norvēģijā pieredzi gūst vairāki Latvijas Bruņoto spēku specvienības kaujinieki. “Speciālo uzdevumu vienība, tā ir ļoti būtiska, jo Latvijā tā veiktu tieši tos pasākumus, kas saistīti ar jūras terorismu, un mums ir ļoti svarīga tieši norvēģu pieredze šajā jomā. Lai mēs varētu savu speciālo uzdevumu vienību atbilstoši nosertificēt atbilstoši visām starptautiskajām prasībām,” norāda aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Vizītes laikā Norvēģijas armijas specvienības kaujinieku operāciju bija iespēja vērot tuvplānā. Uz kuģa, uz kura klāja atradās Norvēģijas karalis Haralds un citas augstas amatpersonas, tika iestudēta ķīlnieku sagrābšana. Situāciju bija jāatrisina Norvēģijas bruņotajiem spēkiem.
Mūsu valsts amatpersonām par pārsteigumu, Norvēģijas spēki bija nodrošinājuši, ka kuģa atbrīvošanā piedalās arī viens Latvijas specvienības kaujinieks, kurš pašlaik gūst pieredzi Skandināvijas valstī. “Tas ir viens no daudziem treniņiem, ko mēs kopā ikdienā trenējamies un strādājam. Nekas īpašs pirms tam netika plānots, vienkārši atstrādājam ikdienas treniņa darbu,” tā Latvijas Speciālo uzdevumu vienības kaujinieks.

Kopumā kuģa atbrīvošanas misija noritēja veiksmīgi un tika atzīta par izdevušos. Latvija ir arī pirkusi Norvēģijas militāro ekipējumu un varētu to darīt arī nākotnē. Tāpat Norvēģija apsver iespēju savus bruņotos spēkus sūtīt uz Latviju dalībai topošajā NATO ātrās reaģēšanas spēku atbalsta punktā.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl