Komentāri

Pretrunīgi vērtētā gāzesvada projekta “Nord Stream 2” pārstāvji otrdien ieradās Rīgā, lai informētu par būvniecības gaidāmo ietekmi uz vidi.

Milzīgais gāzesvads jūras gultnē atradīsies vairāk nekā simts kilometru attālumā no Latvijas krastiem, tomēr tas var izmainīti dzīvi jūras iemītniekiem un ietekmēt zveju. Tomēr projekta īstenotāji lēš, ka ietekme uz Baltijas jūru kopumā būs niecīga. Vai šādam vērtējumam piekrīt arī Latvija – tas vēl nav zināms.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunais gāzes vads “Nord Stream 2” nodrošinātu dabasgāzes plūsmu vairāk nekā tūkstoš kilometru attālumā no krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā. Vada pasūtītājs ir Krievijas “Gazprom”, un tieši tāpēc vairākas Eiropas Savienības valstis, tostarp Latvija, projektu vērtē kritiski. Pat akcentējot, ka tas var izrādīties drauds ģeopolitiskai drošībai.

Latvijas valdība pirms mēneša arī neatbalstīja Ventspils brīvostas iesaisti gāzesvada projektā, taču tā izveide tādēļ neapstājas. Lai arī vads tieši nešķērsos Latvijas iekšējos jūras ūdeņus, tomēr potenciāli var ietekmēt vidi. Projekta īstenotāju novērtējumā secināts, ka gāzes vada ietekme uz Baltijas jūru būšot samērā maza.

Novērtējumā gan teikts, ka atsevišķas roņu sugas zemūdens trokšņu dēļ var zaudēt dzirdi vai gūt traumas. To apstiprina arī Vides pārraudzības valsts birojā, kuram pēc iepazīšanās ar visiem novērtējuma datiem būs jāsniedz atzinums, vai vada būvniecība ir pieļaujama.

Vads atradīsies 110 kilometru attālumā no Latvijas krastiem, tāpēc Latvija bija lūgusi uzmanību pievērst vada būvniecības ietekmei uz zvejniecību, īpaši grunts traļu zveju. Birojā gan norāda, ka vēl pāragri spriest, kāds būs mūsu valsts atzinums. Līdz 19. jūnijam notiks sabiedriskā apspriešana. Gala atbildi “Nord Stream 2”  īstenotājiem Latvija sniegšot mēneša beigās.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl