Norauti ēku jumti, nolauzti koki: daudzviet Latvijā plosās stiprs vējš

Pievienot komentāru

Daudzviet Latvijā ceturtdien plosās stiprs vējš, kas radījis arī postījumus.

Norauti ēku jumti, cietis pat Varakļānu ugunsdzēsēju depo, kam norauts tornis. Lai gan glābēji iesaka iedzīvotājiem bez nepieciešamības ārā neiet, daudzi, par spīti tam, dodas dabā un pat metas ūdenspriekos.

Glābēji saņēmuši 120 izsaukumu par spēcīgā vēja radītajiem postījumiem. Pārsvarā izsaukumi bijuši par vēja nolauztiem kokiem. Ceturtdien no vēja radītajiem postījumiem cietis Varakļānu ugunsdzēsēju postenis, tam nobrucis tornis. Jumts norauts arī VUGD Rēzeknes daļas vieglo automašīnu boksiem. Vējš norāvis daļu Jēkabpils 3. vidusskolas jumta, kā arī noliktavas jumtu Dobelē.

“Tieši dienas vidū spēcīgs vējš vērojams Vidzemē, arī Rīgā. Patlaban īpaši daudz izsaukumu nav,” TV3 Ziņām norādīja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Savukārt, kā ziņo raidījums “Degpunktā”, spēcīgais vējš ceturtdien nodarījis postījumus arī Rīgā – Purvciema tirgū.

Video: “Degpunktā” sižeta par vēja postījumiem Purvciemā

Glābēji cer, ka iedzīvotāji būs ļoti piesardzīgi, jo vēja atrautie priekšmeti var radīt arī nopietnus miesas bojājumus.

“Pirmkārt, vajadzētu nostiprināt priekšmetus, kas atrodas pagalmos, uz balkoniem, jo vēja atrauti, var radīt postījumus. Vajadzētu uzlādēt mobilos telefonus, citas ierīces, jo var lūzt koki, būt elektroenerģijas traucējumi.  Nevajadzētu doties ārā,” saka Vītola.

Šo aicinājumu gan iedzīvotāji ignorē – piemēram, Bolderājas pludmalē stipro vēju raudzīties bija atnākuši vairāki ziņkārīgie, turklāt kāds kaitbordists vienatnē gatavojās doties lielajos viļņos. Meteorologi prognozē, ka arī piektdien būs vējains.

“Nakts vidū valsts lielākajā daļā vējš būs pierimis. Nākamā diennakts nebūs pavisam mierīga, lai gan vēja brāzmas nebūs tik spēcīgas, kā šodien, gaidāms, ka uzlecot saulei un sasildot gaisu, pakāpeniski atmosfēras nestabilitāte palielināsies, vējš pastiprināsies,” norāda LVĢMC sinoptiķe Laura Krūmiņa.

Laikapstākļus nosaka ciklons, kas no ziemeļrietumiem uz dienvidaustrumiem virzās pāri Igaunijai. Spēcīgā vēja dēļ elektroapgāde traucēta apmēram 14 000 “Sadales tīkla” klientu visā Latvijā. Lielākie elektrotīkla bojājumi – Latgalē un Vidzemē.