Noplūdis centralizētā eksāmena saturs: Skolēniem eksāmens nebūs jāpārkārto

2 komentāri

Kārtējo reizi noplūduši centralizēto eksāmenu uzdevumi. Valsts izglītības satura centrs vakar saņēmis informāciju, ka kādā skolā Zemgalē pirms latviešu valodas centralizētā eksāmena jau bijuši zināmi trīs domrakstu temati.

Izmeklēšanā atklājies, ka domrakstu tematus publiskojusi kāda vidusskolas skolotāja.

Valsts izglītības satura centrā atklāj, ka informācija par to, ka nopludināti latviešu valodas eksāmena trešā daļa saņemta otrdien vakarā. Trešdien no rīta centrs saņēmis arī fotogrāfiju, kas apliecina, ka nopludinātie temati atbilst šī gada eksāmena tematiem.

Alise Bērziņa
VISC preses sekretāre

Telefoniski saņēmām informāciju, ka iespējams ir noticis gadījums, ka ir izzināti pirms laika trešā eksāmenu daļa, domrakstu temati. Lai pārbaudītu šo informāciju, vērsāmies policijā ar iesniegumu un policija jau otrdien vakarā uzsāka izmeklēšanu. Šorīt no rīta saņēmām vēl arī papildus fotogrāfiju e-pastā un apliecinājās, ka tie ir īstie temati, par kuriem iepriekšējā dienā skolēni bija rakstījuši domrakstus.

Lielākais riska faktors eksāmenu kārtošanas procesā ir laika posms, kad izglītības iestādes darbinieks atver sistēmu līdz eksāmena sākumam. Valsts izglītības satura centrs skaidro, ka šajā laika posmā arī nopludināti domrakstu temati.

Alise Bērziņa
VISC preses sekretāre

Kārtība šogad , kādā mēs lejuplādējam šos domrakstu tematus, notiek tikai pirms attiecīgās daļas sākuma, respektīvi – trešā eksāmenu dala sākas plkst. 12.15 un 11.15 izglītības iestādēm ir pieejami valsts pārbaudījumi informācijas sistēmā. Mēs ar 100% drošību varam apgalvot, ka tikai un vienīgi šajos 11.15 varēja iepazīties un 12.10 eksāmena kārtotāji iepazinās.

Valsts policijā LNT Ziņām atklāj, ka vainīgā skolotāja savu vainu atzinusi. Šobrīd vēl turpinās pirmstiesas izmeklēšana, bet par šādu pārkāpumu var piemērot sodu līdz pat vienam gadam cietumā.

Jevgēņijs Novopašins
VP, RRP Kriminālpolicijas priekšnieks

Veicot neatliekamā kārtībā visas darbības, noskaidrota skola un vainīgā persona, līdz ar ko personai noteikts statuss – persona pret kuru uzsākts process, persona savu vainu atzina pilnībā un šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšanas process. Kāda skolotāja no Zemgales reģiona, tas ir viss ko es varu šobrīd pateikt.

Skolēniem, kuru izglītības iestādē noticis pārkāpums, eksāmens nebūs jāpārkārto. Satura centrā norāda, ka laika posms, kurā pirms domrakstu rakstīšanas to temati skolēniem bija zināmi, bijis tik īss, ka tas nevarēja būtiski ietekmēt eksāmenā sasniegtos rezultātus.

2 komentāri