Komentāri

Šodien uz laiku apturēta lidostas “Rīga” darbība! Dažas sekundes pēc nonākšanas uz skrejceļa saslīdējusi Krievijas čarterkompānijas “Vim Airlines” lidmašīna “Boeing 737”. Gaisa kuģī atradās 47 cilvēki, tostarp arī Kontinentālajā hokeja līgā spēlējošā Toljati “Lada” komanda, neviens no tiem nav cietis.

Šajā aculiecinieka video, ko uzņēmis hokeja kluba Toljati “Lada” hokejists Gļebs Korjagins caur iluminatora logu, redzams, ka lidmašīna jau ir apstājusies un pie tās ieradušies glābēji un palīdzības dienesti. Tikai dažas sekundes pēc kustības uzsākšanas pilots konstatējis, ka gaisa kuģa kurss ir neprecīzs un tā sāk slīdēt uz vienu pusi, tādēļ momentāni pieņemts lēmums pacelšanos atcelt.

Laura Karnīte, Starptautiskās lidostas “Rīga” pārstāve

Pacelšanās laikā uz skrejceļa saslīdēja aviokompānijas “Vim airlines” gaisa kuģis. Uz borta bija 40 pasažieri un astoņi apkalpes locekļi. Protams, tika izsludināta trauksme lidostā. Bet gaisa kuģis pats saviem spēkiem nobrauca no skrejceļa. Neviens cilvēks šajā incidentā nav cietis, bet, tā kā bija nepieciešams veikt skrejceļa tehnisko apsekošanu, uz vairākām stundām bija slēgts skrejceļš un attiecīgi, protams, kavējās lidojumi.

Tas ir pirmais un vienīgais gadījums lidostas “Rīga” darbības laikā, kad kāda lidmašīna uz skrejceļa saslīdējusi, tādēļ šo incidentu vērtē kā būtisku.

Māris Gorodcovs, Civilās aviācijas aģentūras direktors

Tas ir nopietns gadījums, jo no skrejceļa ass līnijas lidmašīna novirzījās pirmajā tuvinājumā, cik var spriest, kādi 150-180 metri. Tas ir pietiekami liels attālums, lai tiktu klasificēts kā nopietns incidents.

Pēc tam lidmašīna nogādāta stāvvietā. Lietu izmeklē Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs un Valsts policija. Izmeklēšanas procesā tikšot pārbaudīta gan lidmašīnas melnā kaste, gan iztaujāta arī apkalpe un pārbaudīts, vai piloti nav bijuši reibuma stāvoklī.

Māris Gorodcovs, Civilās aviācijas aģentūras direktors

Šīs te darbības konkrēti šobrīd tiek veiktas, notiek viņu pilna pārbaude.

Pēc lidmašīnas novākšanas no skrejceļa lidosta darbību atjaunoja. Šajā laikā pieci ielidojošie reisi tika novirzīti uz citām lidostām, astoņi ielidojošie reisi nosēdās ar kavēšanos, bet astoņi ielidojošie un izlidojošie reisi tika atcelti. Civilās aviācijas aģentūra un lidosta apliecināja, ka ar skrejceļu šodien viss esot bijis kārtībā, tādēļ problēma, visdrīzāk, jāmeklē gaisa kuģī.

Laura Karnīte, Starptautiskās lidostas “Rīga” pārstāve

Skrejceļam ir jāuztur noteikts saķeres koeficients, un tas arī tiek nodrošināts. Ja koeficients nav kārtībā, tad lidosta nevar strādāt.

Viena no sākotnējām versijām, kādēļ lidmašīna slīdējusi, ir problēmas ar vienu no lidmašīnas dzinējiem. Taču atbildīgie dienesti līdz izmeklēšanas beigām šo iespējamību nekomentē.

  • Lidsabiedrības mājas lapā sniegtā informācija liecina, ka tās rīcībā ir četru veidu “Boeing” un divu veidu “Airbus” lidmašīnas. Konkrētai lidmašīnai, kas bija iesaistīta incidentā, jau ir 19 gadu stāžs, tā tiek izmantota kopš 1998. gada.

Video: LNT Ziņu sižets

Lasi vēl