Komentāri

Sludinājumu portālos arvien biežāk parādās darba piedāvājumi, kur iedzīvotājiem tiek solīta laba peļņa tirdzniecības biznesā, nedarot gandrīz neko. Zinot vai nezinot patieso dažādu preču izcelsmi, vairāki Latvijas iedzīvotāji kļuvuši par zagtu mantu tirgotājiem, iesaistoties starptautisku noziedznieku tīklos.

Ekonomikas policijas telpas kopš pagājušā gada nogales ir piekrautas ar dažādām vērtīgām precēm – fotoaparātiem, tālruņiem, televizoriem, mūzikas iekārtām, apģērbu un citām lietām. Tās visas konfiscētas cilvēkiem, kuri nolēmuši Latvijā palīdzēt realizēt Vācijas interneta veikalos izkrāptas preces. Tās visas iegūtas, nozogot kredītkaršu datus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Izmantojot starptautiskus sakarus, policija, protams, meklēs krāpniekus, taču šajā lietā ir viena liela problēma – ir gandrīz bezcerīgi atrast cietušos. Proti, cilvēki, kuru konti bijuši apzagti, jau saņēmuši kompensācijas no bankām, savukārt banku nauda ir apdrošināta, bet interneta veikaliem par precēm ir samaksāts.

Nelegāli iegūtās mantas tagad kļūs par Latvijas valsts īpašumu un tiks izsolītas vai likvidētas. Policisti aicina iedzīvotājus neiesaistīties šādās afērās, jo viegla peļņa par starpniecību var beigties ar kriminālu sodāmību. Savukārt potenciālajiem mantu pircējiem jāatceras, – pērkot zagtas preces, jūs kļūstat par nozieguma atbalstītāju, bet, ja ar nopirkto lietu kaut kas notiks, skaidrs, ka garantija šādā gadījumā nedarbosies.

Video

Lasi vēl