Noņemtajā Doma baznīcas gailī atrod vecu naudu un dokumentus

Komentāri

Rīgas Doma baznīcas restaurācijas darbi rit pilnā sparā, un savu kārtu sagaidījuši arī tā leģendārie simboli – gailis un lode. Kur patlaban atrodas šie priekšmeti, kas pirms nedēļas ar alpīnistu palīdzību nocelti, un kas ar tiem tiks darīts?

Līdz ar Doma baznīcas restaurāciju jaunu tērpu iegūs arī lode un gailis, kas baznīcas smailē pavadījis 30 gadu un devies uz darbnīcu pie meistariem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mākslinieks Pēters Koroļs ar prieku aplūko savu sen neredzēto draugu – gaili, ko pats pirms trijiem gadu desmitiem izgatavojis. Viņš atzīst, ka putns turējies braši, tomēr nelieli bojājumi, salīdzinot ar fotogrāfijām, kur var redzēt tā tapšanas procesu.

Bukti, kas radusies jau toreiz, 1985. gadā, izlocīt būšot viegli. Sarežģītāks ir sagatavošanas darbs, lai abus priekšmetus varētu zeltīt. Vispirms ar īpaši maigiem līdzekļiem – švammi un bērnu ziepēm – noņem veco sodrēju kārtu, mazgā un tikai pēc tam šos vara kalumus var apstrādāt tālāk ar smilšpapīru.

Pēc īpašās lakas un līmes kārtas nāk lapiņu zelts – lodei nepieciešami 10 kvadrātmetri, bet gailim septiņi un šo zeltu baznīcas restaurators būvkompānija Arčers darbu veikšanai dāvina. Zeltu ar papildu aizsarglīdzekļiem nepārklāj, jo tas nesūbē un ilgi saglabā savu spīdumu, ko var redzēt uz nelielā lodes fragmenta ar seno zeltījumu, kas klāts vēl pirms 1985. gadā veiktās restaurācijas.

Interesanti, ka lodē paglabāta arī kapsula ar vēstījumu nākamām paaudzēm – viens PSRS laika rublis un vairāki dokumenti ar vēstures faktiem, kas tagad nonāks Doma baznīcas īpašumā, bet kapsulā ievietos jaunu vēstījumu un eiro monētu. Notīrīts, jau apzeltīts un uzspodrināts gailis un arī lode atgriezīsies Doma baznīcas smailē jau pēc mēneša.

Skaties video:

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl