Nomazgā auto un palīdzi jauniešiem ar kustību traucējumiem

Komentāri

No 19. marta līdz 16. aprīlim nomazgājot auto ar Statoil Zelta vai Platīna programmu, viens eiro no katras mazgāšanas tiks ziedots Latvijas ģimenēm, kurās aug jaunieši ar kustību traucējumiem, palīdzot viņiem segt degvielas izdevumus ceļam uz skolu. 

Kopā ar invalīdu un viņu draugu apvienību Apeirons esam izveidojuši labdarības projektu, lai palīdzētu jauniešiem ar invaliditāti nokļūt savā mācību iestādē. Ar šo iniciatīvu mēs vēlamies atbalstīt skolēnus un studentus, kuriem tik pašsaprotama dienas daļa kā nokļūšana skolā ir krietni grūtāka nekā lielākajai daļai viņu vienaudžu.

Visbiežāk šos bērnus uz skolu ved vecāki ar personīgo auto, turklāt dažos gadījumos ceļš līdz internātpamatskolai ir pat 80 km vienā virzienā. Vairākās ģimenēs invaliditāte ir abiem bērniem, kas nozīmē, ka dzīve bez automašīnas praktiski nav iespējama.

”Sanāk ironiski. Lai gan Latvijā sabiedriskais transports man ir par brīvu, es vienkārši fiziski netieku tajā iekšā. Savulaik nācies stundām ilgi pavadīt pieturā un tā arī nekur netikt. Tāpēc man ir sava mašīna, kas man ir kā kājas – biļete uz brīvību,” stāsta studente Sintija.

Apmaksājot mācībām nepieciešamos transporta izdevumus, mēs ļaujam vairāk līdzekļu atvēlēt ārpusskolas aktivitātēm vai mācību materiāliem, tā paplašinot viņu zināšanas un praktiskās iemaņas.

Raitis un Armands ir jauni, sportiski un aktīvi brāļi no Kārsavas. Abiem iedzimta smaga vājdzirdība, bet praktiski viņi ir nedzirdīgi. Neskatoties uz to, abi puiši dzīvo patstāvīgu dzīvi, ik dienas aktīvi sporto un kaļ ambiciozus nākotnes plānus.

Lai gan ģimene ir no Kārsavas, puiši mācās Rīgā un šobrīd plāno kļūt par sporta pedagogiem. Puiši ir vājdzirdīgi, tādēļ viņiem jāmācās Rīgā – un mēnesī jāmēro vairāk nekā 2000 km uz skolu un atpakaļ. Bez privātā transporta viņi to nevar, jo līdzi jāved arī sporta inventārs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl