Nolūzuši koki, traucēta elektroapgāde, bloķēti ceļi – Kurzemi šķērsojis negaiss

5 komentāri
Nolūzuši koki, traucēta elektroapgāde, bloķēti ceļi – Kurzemi šķērsojis negaiss
DEGPUNKTĀ REPORTIERIS

Otrdien, 11. jūnijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji ap plkst.21.00 atradās 20 aktīvos izsaukumos, kas saistīti ar negaisa laikā nolūzušiem kokiem, aģentūrai LETA pavēstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Izsaukumi koncentrējas Kurzemē, Tukuma apkaimē, kuru šovakar šķērsojis negaiss.

Ņemot vērā sinoptiķu prognozes, ka negaisa mākoņi varētu šķērsot visu Latviju, VUGD aicina iedzīvotājus nenovietot automašīnas zem kokiem, sastatnēm un elektrības vadiem, kā arī nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības dienestā, zvanot 112.

Kā ziņots, pērkona negaisa dēļ otrdienas vakarā vairākiem tūkstošiem mājsaimniecību traucēta elektroapgāde, liecina dati elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu kartē.

Postījumi elektrolīnijās konstatēti galvenokārt teritorijā uz austrumiem no Kuldīgas un dienvidiem no Talsiem. Lielākie postījumi skāruši Tukuma apkaimi.

Tukumu un tā apkaimi piemeklējusi īslaicīga vētra, vietām sagāzti koki un bloķēti ceļi, ziņo vietējie iedzīvotāji. Savukārt, kā informē VAS “Latvijas Valsts ceļi”, uz Ventspils šosejas posmā Tukums – Pūre uz ceļa sakrituši koki. Šajā posmā satiksme bija bloķēta, taču ap plkst.22.00 tā atjaunota.

Īsi pēc septiņiem vakarā pērkona negaiss sasniedza Tukumu un Engures novadu. Ziemeļkurzemē un Rīgas līcī ir vēl citi negaisa mākoņi, tie tuvojas Vidzemei.

Lai vēl – Daudzviet Kurzemē krituši vairākus centimetrus lieli krusas graudi

Cilvēki sociālos tīklos ziņo par negaisu un tā postījumiem

 

View this post on Instagram

Ceļa posmā Tukums – Pūre.

A post shared by Sadursme (@sadursme) on