Nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa 9. maijā bija ieradušies aptuveni 20 000 cilvēku

7 komentāri
Nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa 9. maijā bija ieradušies aptuveni 20 000 cilvēku
ĢIRTS OZOLIŅŠ/F64

Nolikt ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā svētdien, 9. maijā, bija ieradušies aptuveni 20 000 cilvēku, pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Kā intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts policijas priekšnieks, viņam personīgi būtu paticis, ja cilvēki būtu vairāk ieklausījušies aicinājumos Otrā pasaules karā kritušos pieminēt epidemioloģiski drošākos pasākumos, nenākot uz masveida pulcēšanās vietu. “Tomēr cilvēku bija daudz, lai gan būtiski pārkāpumi netika fiksēti,” sacīja Ruks.

Cilvēku mēģinājumi pulcētie bija arī Daugavpilī, bet policija esot veiksmīgi šos centienus pārtraukusi. Arī citviet Latvijā bija ziedu nolikšana, Jelgavā – pikets, kur tika konstatēta PSRS simbolikas izmantošanu. Bet izteiktu saasinājumu nebija, ko Ruks uzskata par svarīgāko.

Pēc Ruka domām, policijas darbs ir paveikts labi. “Mums bija jāpieliek visas pūles, lai cilvēku pūļus izkliedētu Uzvaras parka teritorijā un tā apkārtnē, ko arī sekmīgi izdarījām. Tas palīdzēja izvairīties no epidemioloģiski vēl nedrošākas situācijas,” piebilda policijas priekšnieks.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis intervijā TV3 ziņu raidījumā “900 sekundes” teica, ka 2021. gada 9. maijs kopumā pagājis samērā mierīgi, bez starpgadījumiem.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis

“Atskatoties uz vakardienu, policija vērtē šo dienu kā salīdzinoši mierīgu un cilvēku pulcēšanās vai aktivitātes bija bez būtiskiem starpgadījumiem. Protams, tas ir tāpēc, ka policijas darbinieki – gan Valsts policijas, gan pašvaldības policijas darbinieki ar Valsts drošības dienesta atbalstu saskaņā ar sabiedriskās drošības un kārtības plāniem bija šo situāciju izplānojuši un korekti, profesionāli nostrādājuši. Liels paldies visiem kolēģiem par profesionālo darbu!”

Vienlaikus viņš teica, ka ir uzsākti vairāki desmiti lietvedību un patlaban informācija, tostarp fiksētie videonovērošanas kameru ieraksti, tiek vērtēti. Izteiktākie pārkāpumi bija pulcēšanās prasību neievērošana, kā arī fiksēti atsevišķi gadījumi, kad tika izmantota PSRS simbolika, sīkais huligānisms. Bija arī atsevišķi gadījumi, kad konstatēti cilvēki stiprā alkohola reibumā, bet, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, bijis krietni mierīgāk, kas lielā mērā, piemēram, Rīgā bija saistīts ar cilvēku plūsmas regulēšanu, barjeru izmantošanu. Cilvēku plūsma bija, neraugoties uz vispārējo epidemioloģisko situāciju valstī un aicinājumiem nedoties , netika dota atļauja ilgāk uzkavēties, bija jānoliek ziedi un jādodas prom.

Jau ziņots, ka policija bija svētdien, 9.maijā, slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā. Iedzīvotāji, kas kā katru gadu pie pieminekļa pulcējas Krievijā svinamajā “Uzvaras dienā”, tika aicināti atnestos ziedus novietot uz galdiem pirms pieminekļa.

Lasi vēl:

7 komentāri