“Nolaidieties uz grēcīgās zemes un paskatieties, kas notiek!” Dronu lidošanu ierobežos jaunie noteikumi

6 komentāri

Bezpilota lidaparāti jeb tā dēvētie droni arvien biežāk tiek izmantoti nelikumību veikšanai. Šogad fiksēti jau vismaz 20 gadījumi, kad ar droniem cietumos mēģināts nogādāt narkotikas, telefonus, simkartes un citus aizliegtus priekšmetus.

Mēs varam tikai fiksēt šos gadījumus, rīkoties, lai tos apturētu, mēs nevaram, tā trešdien, 11. oktobrī, Saeimas aizsardzības komisijas sēdē atzina gan Valsts policijas, gan robežsardzes, gan arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadība.

Patlaban nav likuma, kas paredzētu ne nepieciešamību obligātai dronu reģistrācijai, ne arī to, kā sodīt dronu izmantošanu nelikumībās.

Aizsardzības komisijas deputāts Jānis Ādamsons vērsa uzmanību, ka nākamgad gaidāmi virkne publisku pasākumu, kuru drošību var apdraudēt nelikumīgu dronu lidojumi, bet šobrīd Latvijā likumdošana drošības jomā klibo uz visām trim kājām.

Jānis Ādamsons
Saeimas Aizsardzības komisijas deputāts “Saskaņa”

Kāda mums ir paredzēta kriminālatbildība par drona nelikumīgu lietošanu? Nekāda! Administratīvā atbildība? Nu, nesmīdiniet mani. No ministru puses es saprotu, ka likums mums nav vajadzīgs. Mums nav vajadzīgs, lai viņi visi būtu sertificēti, licences, reģistri – neko mums nevajag! Nolaidieties uz grēcīgās zemes un paskatieties, kas notiek!

Ainars Latkovskis
Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs “Vienotība”

Mēs nolēmām, pirmkārt, ir nepieciešami sodi, nepietiek ar to, ka ir regulējums un pārkāpumu gadījumā ar pirksta pakratīšanu nepietiek. Dronu lietošana paplašinās un līdz ar to situācija mainās. Lielākā daļa komisijas deputātu un arī mēs arī vērsīsimies Ministru kabinetā ar aicinājumu sarakstīt speciālu likumu.

Pēc ilgām diskusijām un viedokļu apmaiņas, komisijas deputāti vienojās, ka turpmāk nevis ar Ministru kabinetu noteikumiem jāregulē šī joma, bet ar likumu. Tāpat līdz nākamā gada 1. februārim vienosies par sodiem, kas draudēs par dronu nelikumīgu izmantošanu. Vienlaikus tiks paplašinātas arī aizsardzības institūciju tiesības pārtraukt drona lidojumus.

TOP komentāri

 • Vjaceslav Zaporozec
  0 0 0

  Vjaceslav Zaporozec

  Potomu cto net normalnih ljudei, kto v etom ponimaet, mi sami probovali, nicego ne rabotaet, i dron s uma shodit, tratim denjgi tolko na to, cto nikakogo tolka ne prinosit, eto provereno, mi-ze v Latvii zivem, vse ok, lu46e premii deputatam za kreativnie idei vipi6em.
 • Игорь Бобров
  0 0 0

  Игорь Бобров

  Ставили в нашей. То ли не смогли с радиусом действия разобраться, то ли ещё чего, но не прижилось.
 • Vjaceslav Zaporozec
  0 0 0

  Vjaceslav Zaporozec

  Lai uzstada cietumos Jammer un nebus problēmas. Gsm, gps, un wifi bus bloķets.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl