Nokrišņu daudzums Rucavā brīvdienās pārsniedzis trešdaļu no mēneša normas

1 komentārs
Nokrišņu daudzums Rucavā brīvdienās pārsniedzis trešdaļu no mēneša normas
Ilze Zvēra / f64

Svētku brīvdienās visvairāk nokrišņu reģistrēts Rucavā, kur no sestdienas rīta līdz pirmdienas rītam bija 32 milimetri lietus jeb 36 procenti no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Nokrišņu daudzums Liepājā un Ventspilī aizvadītajās divās diennaktīs sasniedzis attiecīgi 15 un 13 milimetru, pārējā valstī lijis un snidzis mazāk.

Arī šomēnes kopumā visvairāk nokrišņu bijis Kurzemē. Rucavā kopš 1.novembra nokrišņu daudzums sasniedzis 95 milimetrus jeb 106 procentus no mēneša normas; otrajā vietā ierindojas Liepāja, kur nokrišņu summa pieaugusi līdz 66 milimetriem jeb 82 procentiem no novembra ilggadējā vidējā rādītāja.

Pirmdienas rītā vietām Latvijā – galvenokārt valsts ziemeļaustrumos un Austrumkursas augstienē, tostarp Saldū, – zemi klāj neliela slapja sniega kārta. Braukšanas apstākļi pārsvarā apmierinoši, bet pievakarē līdz ar tumsas iestāšanu autoceļi vietām no jauna apledos, prognozē sinoptiķi.

Ūdens līmeņa svārstības upēs pārsvarā ir nelielas. Kurzemes dienvidrietumu daļā novērots straujāks ūdens līmeņa kāpums, tostarp par metru Bārtas upē.

1 komentārs