Nokļūstot bezdarbnieka statusā, latvietis nopietni pievērsies valsts pusdārgakmeņu meklējumiem

Pievienot komentāru
Nokļūstot bezdarbnieka statusā, latvietis nopietni pievērsies valsts pusdārgakmeņu meklējumiem

Latvija ir bagāta pusdārgakmeņu zeme, par to jau daudzus cilvēkus ir pārliecinājis, tostarp arī ģeologus, kāds akmeņu apstrādes meistars no Litenes.

Gemologs Ainis Vorobjovs visas zināšanas guvis pašmācības ceļā – arī akmeņu unikālo apstrādi, kas pārsteigusi pat ārvalstu meistarus.

Slīpmašīnas skaņas šajā darbnīcā tiek pārtrauktas tikai tad, kad atnāk kādi apmeklētāji. Taču gadās, ka arī tad slīpmašīna neapklust. Vorobjovs norāda, ka aizraušanās ar pusdārgakmeņiem sākās pirms vairākiem gadiem, taču visu iesāka nonākšana bezdarbnieku rindās un nepieciešamība pēc jaunas nodarbošanās.

Ainis Vorobjovs
gemologs

Tad, kad pazaudēju darbu, tad bija sapnis atrast Latvijas meteorītu. Vienu sezonu ziedoju laiku meteorītu meklēšanai. Nekas gluži nesanāca, jo teorētiski tie šeit ir, bet atrast viņus ir ļoti grūti.

Tā kā meteorītu atrast neizdevās, Ainis iecerēja braukt uz Norvēģiju un tur meklēt pusdārgakmeņus, taču, kad atvēris grāmatu par akmeņiem, saprata, ka daudzus no tiem ir redzējis tepat Latvijā. Tagad Ainis ir atradis jau iespaidīgu daudzumu Latvijas pusdārgakmeņu. Paraugi ir izlikti arī apskatei, Ainis labprāt izglīto apmeklētājus.

Vizītē ir bijuši arī universitātes ģeologi, kuriem Aiņa atrastie akmeņi bijis pamatīgs pārsteigums. “Cik ar ģeologiem esmu runājis, tad viņiem nebija pat nojausmas, ka tā varējis būt,” piebilst gemologs.

Pie Aiņa viesojušies arī meistari no Somijas, kuri vēlējās latviešus pārsteigt ar līdzatvesto pusdārgakmeni no savas valsts, taču atveda tādu pašu kā Vorobjova atrasto tepat Latvijā. Tas viņus esot daļēji pat pārsteidzis.

Latvijas pusdārgakmeņu pazinējs Ainis Vorobjovs ir kļuvis arī par viltojumu ekspertu. Ne reizi vien apmeklētāji, rādot no citām valstīm atvestos akmeņus, piedzīvo vilšanos, uzzinot, ka viņu pirkums ir viltojums. Pirmais un vienkāršākais veids kā iespējams uzzināt, vai pārdevējs piedāvā īstu pusdārgakmeni, ir tests ar stiklu.

Arī savus akmeņus Ainis ir pārbaudījis Tartu Universitātē, viņš tur aizgādāja 218 kilogramus dažādu paraugu un guva oficiālu atzinumu, par to, ka Latvijai ir savi pusdārgakmeņi.

Jāpiebilst, ka Latvijas meteorītu Ainis meklēja peļņas nolūkos, jo 1 grams Latvijas meteorīta maksā aptuveni 200 eiro.