Nodokļu reforma: kādas izmaiņas sagaida pašvaldības?

2 komentāri

Šogad valdībā apstiprinātā nodokļu reforma varētu ietekmēt gan pašvaldību budžeta ienākumus, gan izdevumus, LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Kā skaidro Jaunsleinis, izmaiņas pašvaldību budžetos pamatā veidos izmaiņas iedzīvotāju ienākumu nodoklī, kā arī minimālās algas palielināšana.

Andris Jaunsleinis
Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs

Šobrīd ir pieņemts lēmums, un viss ir zināms ar precīziem aprēķiniem. Var visu precīzi aprēķināt, vairs nekādas izmaiņas nebūs. Mēs no savas puses mēģināsim vākt informāciju par to, kā minimālās algas palielināšana ietekmēs. Reformu pamatā mūs skar iedzīvotāju ienākumu nodoklis (IIN), – tur ir diezgan būtiskas izmaiņas. Es domāju, ka īstā saruna būs, veidojot nākamā gada budžetu, jo tajā brīdī būs pieejami skaitļi. Kamēr nebija pieņemts galalēmums, mums bija dažādi iespējamie scenāriji un dažādi iespējami riski. Tagad atbilstoši pieņemtajiem lēmumiem mums ir jātaisa konkrētas prognozes par ietekmēm, – kā tas ietekmēs katru teritoriju. Nākamā gada minimālās alga pieaugums ir diezgan liels, un tas atstās diezgan smagu iespaidu.

TOP komentāri

 • Iveta Štrauhmane
  +1 +1 0

  Iveta Štrauhmane

  Kad iedzīvotājiem jāceļ minimālo algu,tad ir problēmas. Tad tiek ietekmēts budžets. Bet kad pašiem valstvīriem jāceļ algas par krietni ieverojamākām summām.Tad nav problēmu.un netiek ietekmēti budžeti.
 • Gundega
  0 0 0

  Gundega

  Diemžēl valsts pašvaldībām papildus naudu NEDOD!!!,kā rezultātā daudzās pašvaldībās ļoti iespējams atlaidīs darbinieku (lai palikušajiem varētu samaksāt "jaunās algas") vai trūkstošo daļu ņems no to pašvaldības budžeta daļas, kur mazāks kaitējums novadiem....vai paaugstinās tos nodokļus/maksājumus, kurus viņi drīgst.... Kaut kur tā nauda būs jādabū, jo diezin vai darbinieks gribēs veikt to pašu darbu ar mazāku slodzi( uz papīra).Lielākie ieguvēji no minimālās algas pacelšanas ir SEIMAS DEPUTĀTIE- jo viņu algas ir "ļoti piesaistītas" minimālajai

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl