1 komentārs

No terora draudiem neviens nav pasargāts, tāpēc Drošības policija pirmo reizi sagatavojusi rekomendācijas iedzīvotājiem par to, kā rīkoties terorakta gadījumā. Amatpersonas gan akcentē, – tas nenozīmē, ka Latvijā draudu līmenis paaugstinājies. Tas aizvien pie mums ir zems, taču, pēc Drošības policijas domām, šī informācija var noderēt, apmeklējot ārvalstis.

“Arī pašlaik, kad Latvijā ir zems terorisma draudu līmenis, ir jāpievērš uzmanība aizdomīgām darbībām, atstātām somām un saiņiem, bet, jo augstāks kļūst terora draudu līmenis, jo iedzīvotājiem jākļūst modrākiem,” stāsta Līga Pētersone, Drošības policijas pārstāve.

Latvijā terorisma draudu līmeņi apzīmēti ar krāsu kodiem. Zilais kods nozīmē zemu līmeni, dzeltens – paaugstinātu, oranžs – augstu, bet sarkans – īpaši augstu. Pašlaik mūsu valstī draudu līmenis ir zems.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Ar katru līmeni ieteikumi kļūst detalizētāki. Piemēram, augsta draudu līmeņa gadījumā jāizvairās no cilvēku pilnām vietām, jānēsā līdzi personu apliecinoši dokumenti. Savukārt, iestājoties īpaši augstam terorisma draudu līmenim, ieteicams neatstāt mājas, bet, ja tas tomēr jādara, jāņem līdzi uzlādēts mobilais tālrunis un par savām gaitām jāinformē tuvinieki.

Kopumā jābūt vērīgiem, jāpamet apdraudējuma vieta iespējami ātrāk, ja nav iespējas aizbēgt, jānoslēpjas, kā arī jāpalīdz citiem.

Pēdējo mēnešu notikumi liecina, ka terorisma draudu līmenis Eiropā ir būtiski pieaudzis. Drošības policija mierina, ka ieteikumu publicēšana nenozīmē, ka draudi mūsu valstī palielinās.

“Šī diskusija kļūst aktuāla Eiropā, un tā kā iedzīvotāji ceļo uz citām valstīm, tad vienkārši ir ieteicams iepazīties ar šīm rekomendācijām,” norāda Drošības policijas pārstāve.

Ar rekomendācijām var iepazīties Drošības policijas mājaslapā.

Drošības policijas rekomendācijas nav vienīgais materiāls, kas skaidro, kā rīkoties ārkārtas gadījumā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) janvārī plāno valsts un pašvaldību iestādēs nogādāt bukletus un plakātus ar informāciju par rīcību terora draudu gadījumā.

Skaties video!

TOP komentāri

  • M.
    0 0 0

    M.

    Tie 4-ri apjautātie cilvēki rada tādu sajūtu,ka viņi zina kā rikoties,pie tam,stāsta ar pacilātu smaidu!SVIESTS.Ja tas notiktu(nedod Dievs),realitātē viņi pat nezinātu nosaukt savu vārdu un kur nu vēl kaut ko darīt-glābt,skriet,u.t.t.NETICU.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl