Komentāri

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), kas bez direktora ir jau trīs mēnešus, pie jauna vadītāja varētu tikt janvārī, un šajā amatā labklājības ministrs vēlētos redzēt pašreizējo vadītāja pienākumu izpildītāju Evitu Simsoni.

Jānis Reirs, labklājības ministrs, “Vienotība”

Mēs pilnībā no iekšienes, jo ir samērā daudz pieredzējušu kadru, un arī pienākumu izpildītāja Simsones kundze, kuru, es ceru, nominēs šim amatam, ir pietiekami pieredzējusi gan reģionā strādāt, gan arī centrālajā administrācijā.

Ministrs norāda, ka visu šo laiku esot pastiprināti vērtējis Simsones piemērotību NVA direktores amatam. Viņai esot izdevies arī nomierināt tos zemāk atalgotos iestādes darbiniekus, kuri iepriekš bija skaļi sūdzējušies par nevienlīdzīgo atalgojuma sistēmu līdzšinējās direktores Ineses Kalvānes vadībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mums šobrīd ir izskatīta atalgojumu politika iestādē, un ar nākamo gadu sagaidāms neliels algas pieaugums tieši viszemāk atalgotajiem iestādes darbiniekiem. Mēs ar katru šo lēmumu, katrām izmaiņām, kas skar atalgojumu, vērtējam, lai tas būtu vienlīdzīgs, lai tiktu ievērots vienlīdzības princips,” komentēja Simsone.

Algas pieaugums 6-10% robežās būšot aptuveni 150 darbiniekiem no kopumā aģentūrā strādājošajiem 810 cilvēkiem – lielākoties NVA filiālēs reģionos. Direktora amata atalgojums ir 2353 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Tas, ka pēc līdzšinējās NVA direktores Ineses Kalvānes aiziešanas no amata aģentūra trīs mēnešus bija bez vadītāja, pēc Labklājības ministrijas vērtējuma, nav atstājis negatīvu iespaidu uz iestādes darbu un nav kavējis projektu izpildi, tostarp finansiāli apjomīgo Eiropas Savienības fondu apguvi.

Video: LNT Ziņu sižets

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl