3 komentāri

Nākamgad stāsies spēkā jauni ceļu satiksmes noteikumi riteņbraucējiem. Tie uzliek par pienākumu ar velosipēdu pārvietoties tā, lai neapdraudētu gājējus. Jaunā kārtība arī nosaka, kā ar riteni drīkst braukt pa velojoslām un ceļiem. Riteņbraucēji atzīst, – visas prasības nevarēs ievērot, jo infrastruktūra to neļauj.

Jaunie ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka pa ietvēm ar velosipēdu drīkstēs braukt tikai izņēmuma gadījumos. Piemēram, ja uz ceļa jāapbrauc kāds šķērslis. Pa velojoslām no nākamā gada drīkstēs pārvietoties tikai vienā virzienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Velosipēdiem jābūt aprīkotiem ar gaismām un atstarotājiem. Jau tagad ir skaidrs, ka vairākas prasības nevarēs ievērot. Daudzviet velojoslas nemaz nav ierīkotas, tāpēc velosipēdisti būs spiesti turpināt braukt pa ietvēm. Un arī braukšana vienā virzienā daudzviet nav īstenojama, jo divvirzienu veloceļi nav ierīkoti. Riteņbraucēji gan akcentē, – labi, ka par pārkāpumiem nebūs jāmaksā soda nauda.

Riteņbraucēji norāda, ka velokustība Latvijā turpina attīstību. Daudzās pilsētās top jauni veloceliņi. Arī Rīgas ielas pamazām kļūstot riteņbraucējiem draudzīgākas. Pašvaldības Satiksmes departamentā jau prāto, kā pilsētas veloceļus uzturēt braukšanas kārtībā arī ziemā. Tomēr aizvien lielākā velosipēdu klātbūtne ielās neapmierina daudzus autovadītājus. Riteņbraucēju virzienā izskan pārmetumi par pārgalvīgu braukšanu, luksoforu un ceļazīmju neievērošanu.

Veicinot velokultūras attīstību, izdota brošūra Velosipēdists satiksmē. To bez maksas saņems Rīgas 4. klašu skolēni, jo, sākot no 10 gadu vecuma, var iegūt velobraucēja apliecību.

Skaties foto:

Skaties video:

TOP komentāri

 • lote
  +2 +2 0

  lote

  Jānodrošina veloceliņi un tad var izdot tādus likumus, man bail braukt pa ielu, jo mašīnas brauc par tuvu velosipēdistiem!!!
 • braucējs
  +1 +1 0

  braucējs

  Tad jau arī jāpieņem lēmums, ka gājēji neies vairs pa velo joslām. Un būtu labi ja kāds sāktu domāt ,ka ir jāpaplašina Vef tilts. Aizvakar es braucu augšā tiltā un viens lohs mani iegrūda margās.Teica ka šeit nav jābrauc ar riteni. Tagad sēžu un rakstu ar vienu roku, jo otra vienos zilumos. Vakar braucu mājās pa tumsu un velo joslas gulēja mazs bērns un taisīja eņģelīšus sniegā.Blakām stāvēja māte un priecājās.Labi ka man ir priekšējais lukturis, savādāk būtu liela nelaime.vajadzētu arī gājējiem beidzot domāt ar galvu pa kurieni viņi iet.Vajadzētu arī viņiem atcerēties , ka velosipēdisti būs un nekur nepazudīs.
 • protams
  +1 +1 0

  protams

  Bet man traucē velobraucēji pa gājēju ceļu braucot, vi iem jābrauc pa brauktuvi kopā ar citu transportu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl