Velobraucējiem prasa ievērot noteikumus, taču sliktās infrastruktūras dēļ tas ne visur ir iespējams

3 komentāri
Velobraucējiem prasa ievērot noteikumus, taču sliktās infrastruktūras dēļ tas ne visur ir iespējams
Foto: F64

Nākamgad stāsies spēkā jauni ceļu satiksmes noteikumi riteņbraucējiem. Tie uzliek par pienākumu ar velosipēdu pārvietoties tā, lai neapdraudētu gājējus. Jaunā kārtība arī nosaka, kā ar riteni drīkst braukt pa velojoslām un ceļiem. Riteņbraucēji atzīst, – visas prasības nevarēs ievērot, jo infrastruktūra to neļauj.

Jaunie ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka pa ietvēm ar velosipēdu drīkstēs braukt tikai izņēmuma gadījumos. Piemēram, ja uz ceļa jāapbrauc kāds šķērslis. Pa velojoslām no nākamā gada drīkstēs pārvietoties tikai vienā virzienā.

Velosipēdiem jābūt aprīkotiem ar gaismām un atstarotājiem. Jau tagad ir skaidrs, ka vairākas prasības nevarēs ievērot. Daudzviet velojoslas nemaz nav ierīkotas, tāpēc velosipēdisti būs spiesti turpināt braukt pa ietvēm. Un arī braukšana vienā virzienā daudzviet nav īstenojama, jo divvirzienu veloceļi nav ierīkoti. Riteņbraucēji gan akcentē, – labi, ka par pārkāpumiem nebūs jāmaksā soda nauda.

Riteņbraucēji norāda, ka velokustība Latvijā turpina attīstību. Daudzās pilsētās top jauni veloceliņi. Arī Rīgas ielas pamazām kļūstot riteņbraucējiem draudzīgākas. Pašvaldības Satiksmes departamentā jau prāto, kā pilsētas veloceļus uzturēt braukšanas kārtībā arī ziemā. Tomēr aizvien lielākā velosipēdu klātbūtne ielās neapmierina daudzus autovadītājus. Riteņbraucēju virzienā izskan pārmetumi par pārgalvīgu braukšanu, luksoforu un ceļazīmju neievērošanu.

Veicinot velokultūras attīstību, izdota brošūra Velosipēdists satiksmē. To bez maksas saņems Rīgas 4. klašu skolēni, jo, sākot no 10 gadu vecuma, var iegūt velobraucēja apliecību.

Skaties foto:

Skaties video:

3 komentāri