No tirdzniecības atsaukta rotaļlieta-konstruktors “Seek’o blocks”

0 Komentāru

No tirdzniecības atsaukta bērnu rotaļlieta-konstruktors “Seek’o blocks”. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atsaucis konkrētā ražotāja preci un iedzīvotāji aicināti nekavējoties to atgriezt atpakaļ veikalā, kurā tā iegādāta.

PTAC LNT ziņām atklāj, ka Latvijā šīs rotaļlietas bijušas pieejamas tirdzniecības tīkla ”Mego” veikalos. Pārbaudēs atklāts, ka minētais konstruktors ir bīstams bērnu veselībai un dzīvībai. Tāpēc patērētāji, kuri konkrēto preci iegādājušies laika posmā no pērnā gada 1.novembra līdz 22.decembrim, aicināti nekavējoties to atgriezt.

“Tā ir atsaukta tādēļ, ka atdalās sīkas detaļas. Sīkām detaļām atdaloties, rada risku, ka bērni var to ielikt mutē un aizrīties. Tai pat laikā, atdaloties šīm te sīkajām detaļām, kļūst viegli pieejami bateriju nodalījumi, un arī tās bērns var netīšām norīt,” norāda PTAC pārstāve Santa Zarāne.

Tieši rotaļlietas ir viena no preču grupām, ko PTAC pārbauda regulāri. Pērn ekspertīzēs konstatēti 17 gadījumi, kad veikalos pieejamās rotaļlietas varējušas radīt aizrīšanās vai saindēšanās riskus.

0 Komentāru