No slepenajiem dienestiem nākušais jaunais KNAB šefs brīdina korumpantus sākt domāt par valsti

9 komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) pēc ilgāka laika atkal ir oficiāls priekšnieks. Saeima lielā vienprātībā šajā amatā iecēlusi bijušo militāro izlūku Jēkabu Straumi.

Pēc saņemtās uzticības plašākai publikai līdz šim pilnīgi nezināmais Straume īpaši vērsās pie saviem nākamajiem klientiem – korumpantiem – un apelēja pie viņu sirdsapziņas. Bijušo militāro izlūku mainīt profesiju neviens neesot mudinājis – tas esot paša lēmums.

Par to, ka bijušais militārais izlūks Jēkabs Straume, par kura eksistenci ne tikai sabiedrība, bet arī deputāti uzzināja pirms pāris nedēļām, tiks apstiprināts KNAB priekšnieka amatā, šaubu nebija vēl pirms balsojuma. Galvenokārt ar savu biogrāfiju Militārās izlūkošanas un drošības dienestā Straume pārliecināja ne vien atbildīgo konkursa komisiju, bet arī visu partiju frakciju deputātus, kas neskopojās ar komplimentiem.

Jēkabs Straume

Jēkabs Straume
apstiprinātais KNAB priekšnieks

Vēršoties pie personām, kuras ir iesaistītas koruptīvās attiecībās, gribētu ieteikt ieskatīties dziļāk sevī un mēģināt atrast sirdsapziņas paliekas un sākt domāt par šīs valsts un savu bērnu nākotni.

Pēc saņemtā vienbalsīgā Saeimas atbalsta Straume atzina, ka jauno amatu uzņēmās ar lielu atbildības sajūtu. Militārās jomas pamešana un pievēršanas korupcijas apkarošanai viņam esot lielākais karjeras pavērsiens.

Straume arī kategoriski noraidīja bažas, ka kāds viņu būtu uzrunājis pieteikties konkursā – lēmumu mainīt nodarbošanos viņš pieņēmis pēc sarunas ar sevi.

Pirmais darbs Straumem būšot iepazīties ar situāciju birojā un uzlabot tur esošās komandas darbu. Taču viņš neatklāja, kas būs galvenā prioritāte – tā dēvēto lielu zivju ķeršana un cīņa ar valsts nozagšanu vai arī sabiedrības informēšana un korupcijas novēršana. Par pārāk lielu akcentu uz pēdējo tika daudz kritizēts iepriekšējais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.

9 komentāri