No šā vakara līdz svētdienai Latvijā jāievēro komandantstunda

5 komentāri
No šā vakara līdz svētdienai Latvijā jāievēro komandantstunda
ZANE BITERE, LETA

No šā vakara līdz svētdienai Latvijā būs jāievēro komandantstunda, paredz iepriekš Ministru kabinetā lemtais.

Tādējādi iedzīvotājiem nakts stundās no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 būs jāuzturas savā dzīvesvietā.

Lasi vēl: Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi un komandantstunda nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25. janvārim

Valsts kancelejā aģentūru LETA informēja, ka dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

Pārvietošanās ierobežojumi noteiktajās nakts stundās neattieksies uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās vai veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpat šī prasība neattieksies uz pārvietošanos, kas nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam.

Šajās dienās tirdzniecības vietas, ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas un klātienes pakalpojumu sniedzēji darbu beidz ne vēlāk kā plkst. 21.00, lai darbinieki laikus varētu nokļūt dzīvesvietā.

Savukārt degvielas uzpildes staciju darba laiks, avārijas un neatliekamu komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots. Arī citi uzņēmumi var turpināt strādāt, nodrošinot darbības nepārtrauktību, tostarp nodrošinot darbu maiņās, arī naktīs.

No plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmanto tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās.

Pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontroli veiks Valsts policija. Par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš preses konferencē informēja, ka tā dēvētā “brīvdienu mājsēde” tiks ieviesta ar mērķi, lai vēl vairāk samazinātu cilvēku iespējas kontaktēties.

SIA “Rīgas satiksme” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane informēja, ka sabiedriskais transports Rīgā komandantstundas laikā kursēs līdz plkst. 22.00. Šāds lēmums pieņemts, ievērojot valdības noteikto, ka no 8. janvāra līdz 10. janvārim ir aizliegta iedzīvotāju pārvietošanās laikposmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00.

Līdz ar to “Rīgas satiksmes” sabiedriskais transports no attiecīgā maršruta galapunkta pēc saraksta aties plkst. 22.00.

Visi transporta līdzekļi, kas izies pēdējā reisā no attiecīgā galapunkta, veiks pilnu braucienu līdz otram galapunktam. Visi pārējie reisi, kas paredzēti no plkst. 22.01 ir atcelti.

Lai nodrošinātu skaidras naudas inkasāciju līdz valdības noteiktajiem ierobežojumiem, “Rīgas satiksme” 8. un 9. janvārī no plkst. 18.00 pārtrauks biļešu pārdošanu par skaidru naudu maršrutu galapunktos izvietotajos dispečerpunktos. Tiks saglabāta iespēja iegādāties vienreizējo braukšanas biļeti par skaidru naudu pie sabiedriskā transporta līdzekļa vadītāja.

Saistībā ar komandantstundu un pasažieru skaita kritumu nedēļas nogalē no šodienas līdz svētdienai, 10.janvārim, atcelti 33 autobusu reisi 14 maršrutos, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā. Slēgti tiks tikai tie reisi, kas tiek sākti no plkst. 20.05 līdz plkst. 23.45.

Šodien tiks atcelts maršruta Daugavpils-Lociki reiss no Daugavpils plkst.23, maršruta “Cata”-Cīrulīši-“Cata” reiss no pieturas “Cata” plkst. 22.00, maršruta Rīga-Valdlauči-Pļavniekkalns-Ķekava reiss no Rīgas plkst. 23.00 un reiss no Ķekavas plkst. 23.45, maršruta Rīga-Spuņņupe-Jaunķemeri reiss no Rīgas plkst. 22.10, kā arī maršruta Rīga-Sloka reiss plkst. 23.20 no Slokas.

Sestdien un svētdien tiks atcelti reisi maršrutā Rīga-Olaine no Rīgas plkst. 22.30 un no Olaines plkst. 23.20, reisi maršrutā Rīga-Ādaži-Kadaga no Kadagas plkst. 22.15 un no Rīgas plkst. 23.05 un plkst. 23.30. Maršrutā Rīga-Garkalne-Vangaži atcelti reisi no Vangažiem plkst. 22.25 un no Rīgas plkst. 22.20, maršrutā Rīga-Baldone atcelti reisi no Rīgas plkst. 21.25 un plkst. 22.25, kā arī no Baldones plkst. 21.25 un plkst. 23.20.

Maršrutā Rīga-Jaunķemeri sestdien un svētdien atcelti reisi plkst. 21.30 un 22.15 no Jaunķemeriem, kā arī plkst.23.15 no Rīgas, maršrutā Rīga-Sloka atcelti reisi plkst.23.20 no Slokas un plkst.23.35 no Rīgas, maršruta “Cata”-Cīrulīši-“Cata” atcelti reisi plkst. 22.00 no pieturas “Cata”, maršrutā Daugavpils-Lociki atcelti reisi plkst. 23.00 no Daugavpils, maršrutā Rīga-Salaspils – reisi plkst. 23.30 no Rīgas un plkst. 22.20 no Salaspils, maršrutā Rīga-Daugmale atcelti reisi plkst. 21.40 no Kalniņiem un plkst. 22.50 no Rīgas.

Savukārt maršrutā Rīga-Ādaži-Podnieki-Garkalne atcelti reisi plkst. 20.05 no Garkalnes, maršrutā Rīga-Ādaži-Carnikava – reisi plkst. 22.00 no Rīgas, maršrutā Rīga-Valdlauči-Pļavniekkalns-Ķekava – reisi plkst. 23.00 no Rīgas un plkst. 23.45 no Ķekavas, tāpat arī maršrutā Rīga-Spuņņupe-Jaunķemeri atcelti reisi plkst. 22.10 no Rīgas.

5 komentāri