No sestdien Latvijā atklātajiem 67 Covid-19 gadījumiem tikai četri bijuši “importēti”

Pievienot komentāru
No sestdien Latvijā atklātajiem 67 Covid-19 gadījumiem tikai četri bijuši “importēti”
LETA

No pagājušā diennaktī Latvijā atklātajiem 67 Covid-19 gadījumiem tikai četros cilvēki inficējušies ārzemēs, bet 55 gadījumos slimība iegūta no zināmiem infekcijas avotiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Četri saslimušie inficējušies Igaunijā, Gruzijā, Norvēģijā un Taizemē, 55 personas inficējušās no zināmiem infekcijas avotiem, bet astoņām personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi.

Kā ziņots, pagājušajā diennaktī, veicot kopumā 2544 Covid-19 testus, Latvijā atklāti 67 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi.

Tādējādi pēdējās diennakts laikā no 2,03% līdz 2,63% pieaudzis pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars pret diennaktī veikto testu kopskaitu, liecina aģentūras LETA aprēķini.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs iepriekš skaidroja, ka minētais īpatsvars Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Latvijā inficēšanās ar Covid-19 līdz šim laboratoriski apstiprināta 2086 personām jeb 0,62% no visiem, kuri veikuši testus.

Līdz šim Latvijā veikti 334 829 Covid-19 izmeklējumi. No visiem saslimušajiem, kuriem tika laboratoriski apstiprināta inficēšanās ar Covid-19, 1307 personas ir izveseļojušās, bet 38 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēti divi pacienti ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 26 pacienti, no kuriem 23 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet trīs ar smagu slimības gaitu.

Pacienti, kuri ārstējas ar smagu slimības gaitu, ir vecumā grupā no 45 līdz 70 gadiem. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 233 Covid-19 pacienti, starp kuriem bijuši gan atlabušie, gan mirušie.

Tostarp Rīgā ir reģistrēti 17 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kopumā sasniedzot 269 gadījumus. Daugavpilī ir reģistrēti 12 jauni saslimušie, un kopumā pašlaik ar Covid-19 ir saslimuši 125 daugavpilieši.

Septiņi saslimušie reģistrēti Aizputes novadā, kur patlaban kopējais inficēto skaits sasniedz 24. Pa sešiem jauniem saslimušajiem reģistrēts Kuldīgas novadā un Talsu novadā. Kuldīgā patlaban kopumā inficēts 91 iedzīvotājs, bet Talsos – 16.

Valmierā inficēto skaits sasniedz 14, kas nozīmē, ka pēdējā diennaktī inficēto skaits pieaudzis vismaz par deviņiem. Savukārt Ropažos kopā inficēti seši iedzīvotāji.