No saullēkta līdz saulrietam jeb karavīra dienas režīms

0 Komentāru

Disciplīna un režīms ir viens no armijas stūrakmeņiem. Lai arī daudziem jaunkareivjiem ir grūti pierast pie stingras dienas kārtības, tomēr skaidra notikumu gaita ļauj sasniegt daudz vairāk, nekā darbojoties brīvā režīmā.

Kluss rīts Ādažu militārajā bāzē ilgst līdz sešiem un trīsdesmit minūtēm, kad karavīri tiek aicināti celties ar instruktora skaļās balss palīdzību. Tad seko ģērbšanās aptuveni piecu minūšu garumā un došanās uz 25 minūšu ilgo rīta rosmi. Pēc tam karavīri sakopj guļvietas un telpas, nomazgājas un tad var doties brokastīs. Rīta instruktāžas laikā karavīri uzzina dienas uzdevumus, tiek arī noskaidrots, kā karavīri jūtas vai kāds nav saslimis. Rotas komandieris skaidro, ka pēc rīta izvades karavīru dienas plāns var atšķirties.

Aivars Treimanis
rotas komandieris

Tālāk viņi piedalās nodarbībās, nodarbības atkarībā no kursa programmas, kāds apmācību bloks viņiem tajā laikā ir, vai tās ir teorētiskās nodarbības, vai arī tās ir praktiskās nodarbības.

Teorētisko mācību laikā karavīri dalās vairākās grupās. Šī grupa apgūs, kā darbojas sakaru tehnika. Pēc brīža karavīri mainās 21:40… tie, kuri apguva sakaru tehniku, tagad dodas apgūt pirmo palīdzību. Medicīnas pasniedzēja skaidro, ka karavīriem pirmā palīdzība jāapgūst atbilstoši kaujas situācijai.

Savukārt citas grupas karavīri jau ķērušies pie mācību praktiskās daļas. Komandieris skaidro, ka karavīri jau nedēļu dzīvo mežā un instruktoru vadībā apgūst kaujas zinības meža apstākļos.

Matīss Bajārs
komandieris

Spēja maskēties, spēja reaģēt uz pretinieku, izdarīt ātras darbības un secināt ko darīt. Karavīri pārvietojas pa mežu, karavīri zina, ka kaut kur apvidū ir pretinieks, bet nav zināms kur tieši, tad viņi virzās, un pretinieks uzbrūk.

Pēc aktīvām praktiskajām mācībām mežā vai arī mācībām telpās ap vieniem dienā karavīri pusdieno. Pēc pusdienām turpinās mācības vai arī kā šai grupai notiek fiziskās gatavības pārbaude.

Digne Ozolzīle
kursante

Tad, kad tu dari vairāk fiziskās aktivitātes, jūties labāk nekā, kad tu sēdi lekcijās un klausies nodarbības. Jā, tu esi maz gulējis –  piecas sešas stundas katru dienu, citreiz pat mazāk, ir liels nogurums, bet ar to jācīnās, jo vienmēr jābūt gatavam.

Pēcpusdienas mācības un pārbaudes turpinās līdz pieciem, sešiem vakarā. Pēc tam karavīri sakopj aprīkojumu un dodas vakariņās. Līdz ar vakariņām diena vēl nav noslēgusies, bieži vien karavīri apgūst kādas papildu zināšanas, un tikai ap desmitiem vakarā viņi gatavojas naktsmieram, kas paredzēts pusvienpadsmitos vakarā.

0 Komentāru