No rītdienas visā Latvijā sāksies ģimenes ārstu streiks. Kā tas ietekmēs veselības aprūpi?

10 komentāri

Rīt visā Latvijā sāksies ģimenes ārstu streiks. Piedalīsies aptuveni 600 ārstu, un pacientiem jārēķinās ar virkni neērtību. Lai nodrošinātu iedzīvotājiem primārās veselības aprūpes pakalpojumus, Veselības ministrija šonedēļ ir iedarbinājusi krīzes plānu. Lielāka slodze paredzēta slimnīcu uzņemšanas nodaļās. 

Nedēļas sākumā bez rezultātiem beidzās Veselības ministrijas un Ģimenes ārstu asociācijas sarunas par finansējuma pieaugumu primārai aprūpei. Dakteri paziņoja par streiku un aicināja pacientus vēl šajā nedēļā apmeklēt savu ārstu. Jau nākamnedēļ sāksies beztermiņa streiks, tāpēc pieejamo pakalpojumu klāsts kļūšot ierobežots.

Šāds streiks ir Latvijā vēl nebijis notikums, tāpēc Veselības ministrijā sākās darbs ārkārtas režīmā. Lai nodrošinātu iedzīvotājiem primārās veselības aprūpes pakalpojumus, ministrija lūdza iesaistīties ārstus speciālistus un rezidentus. Jaunie dakteri gan šos pienākumus uzņēmās nelabprāt.

Vienlaikus ministrijā un valdībā meklēja veidus, kā izvairīties no streika. Lauku ģimenes ārsti pauda gatavību atteikties no streikošanas, ja valdošie politiķi garantēs finansējuma pieaugumu veselības nozarei.

Ģimenes ārsti pilsētas no streikošanas neatteicās, turklāt situāciju veselības aprūpē vēl sarežģītāku padara daudzu mediķu atteikšanās jūlijā strādāt virsstundas. Par to, ka situācija nozarē turpina saasināties, liecina arī neatliekamās palīdzības mediķu paziņojums. Solidarizējoties ar ģimenes ārstiem, “ātrie” Rīgas reģionā no augusta gatavi strādāt pusslodzes režīmā.

Pacientu primārā aprūpē piesaistīs ārstus speciālistus un rezidentus. Speciālistiem piešķirtas iespējas slodze būs neatliekamās palīdzības dienestam.

TOP komentāri

 • Baiba Tukuma-Sileniece
  +5 +5 0

  Baiba Tukuma-Sileniece

  Diez, ko streikos lielo pilsētu ģimenes ārsti!? Kuri VIENMĒR ir tik PĀRAIZŅEMTI, kuriem viss, ko vajag pacientam, ir jālūdzas!? Kuriem ir tik īss pieņemšanas laiks..., kurš reti kad iedziļinas pacienta teiktajā...?! Kur paskatoties portālā Latvija, uzrodas visādas analīzes un izmeklējumi, kuri nav bijuši..?! Saprotu, ka streiko lauku un nostūru ģimenes ārsti, kuri mēro ceļu līdz pacientiem..., bet ko streikā taisās pieprasīt citi?...
 • Kaspars Puķe
 • Aivars Bērziņš Aivars Bērziņš
  +2 +2 0

  Aivars Bērziņš Aivars Bērziņš

  2009.gadā lauksiamniekiem un mežkopjiem Dombrovskis atcēla brīvdienas ,atvaļi-
  nājumus. Lēmums vēl joprojām ir spēkā. Mēs joprojām strādājam pēc inerces, gaidām ekonomikas uzlabošanos (varbūt muļķīgi?),ko darīt- arī streikot?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl