No piektdienas mācības Latvijas skolās un augstskolās notiks attālināti

60 komentāri
No piektdienas mācības Latvijas skolās un augstskolās notiks attālināti
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

No rītdienas, 13. marta, mācības Latvijas skolās un augstskolās notiks attālinātā formā, šodien Krīzes vadības padomes sēde lēmušas atbildīgās amatpersonas.

Krīzes vadības padome lēmusi pārtraukt mācību procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs, nodrošinot no 13. marta mācības attālināti, izņemot centralizēto valsts pārbaudījumu norisi, ko svešvalodā jaunnedēļ kārtos 12. klašu skolēni.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) pēc sēdes informēja, ka līdz 14. aprīlim tiek slēgtas visas mācību iestādes.

Savukārt pirmsskolas apmeklēt varēs tie bērni, kuru vecāki 13. martā varēs iesniegt izglītības iestādei rakstveida apliecinājumu, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši “Covid-19” skartās valstis vai teritorijas, bērns nav bijis kontaktā ar “Covid-19” saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Tāpat premjers atklāja, ka līdz 14. aprīlim tiek pārtraukti visas kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesi, tostarp treniņi, sacensības un mēģinājumi.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicinājusi izglītības sistēmas darbiniekus un vecākus rīkoties atbildīgi un neceļot uz vīrusa skartajām teritorijām, nevēloties riskēt ar bērnu un viņu ģimenes locekļu veselību.

IZM ziņoja, ka apzinās izaicinājumus, kas saistīti ar attālināto mācību nodrošināšanu visiem skolas vecuma bērniem Latvijā.

Pēc sarunām ar pašvaldībām ministrijai ir skaidrs, ka tehnoloģijas ir pieejamas skolām, taču nav apzināta katra bērna individuālā situācija, jo īpaši pieeja internetam un viedierīcēm. Šo risku izvērtējums tiks turpināts, apzinot visus skolēnus, tostarp meklējot risinājumus kopā ar sociālajiem partneriem. IZM lūgs visas skolas sniegt informāciju par bērnu iespējamiem saziņas veidiem. Ja gadījumā attālinātās mācības nebūs iespējams īstenot kā plānots, ministrija apsvērs iespēju pagarināt brīvlaiku.

IZM arī norādīja, ka piektdien, 13. martā, plkst. 13.00 Latvijas Pašvaldību savienībā sāksies videokonference, kurā aicināti piedalīties skolu direktori un pašvaldību pārstāvji, lai pārrunātu labākos risinājumus šajā situācijā.

Jau iepriekš IZM informējusi, ka ir apzinājusi konkrētus risinājumus izglītības procesa nodrošināšanai krīzes situācijās visās izglītības pakāpēs. Sadarbībā ar “E-klase.lv”, “Uzdevumi.lv”, “Mykoob.lv” un “soma.lv” veidotājiem pārrunātas iespējas nepieciešamības gadījumā Latvijas skolās nodrošināt attālinātu mācību procesu līdz četrām nedēļām.

Iepriekš jau vēstīts, ka Latvijā izsludina ārkārtējo situāciju ”Covid-19” vīrusa dēļ, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus

60 komentāri