No NMPD atbrīvotais Ploriņš ir gatavs tiesāties par zaudēto šefa amatu

Komentāri

Kārtējais skandāls veselības nozarē. Vēl pirmdien mediji ziņoja, ka bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš pieņēmis piedāvājumu turpināt karjeru citā amatā Austrumu slimnīcā, taču šodien veselības ministrs paziņojis pretējo – Ploriņš nokavējis termiņu, kādā var noslēgt darba līgumu, un slimnīcā vadošā amatā nestrādās. Ploriņš gan sola par augsto amatu cīnīties tiesā.

NMPD, nu jau bijušā, direktora nedienas sākās kopš brīža, kad par veselības ministru kļuva Guntis Belēvičs. Pēc domstarpībām vairāku mēnešu garumā ministrija augustā paziņoja, ka dienesta direktoram turpmāk būs ierēdņa amata statuss, tādēļ Ploriņš tajā palikt nevar.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības ministrija izvirzīja ultimātu – Ploriņam līdz šai pirmdienai pamest amatu vai ieņemt citu – Austrumu slimnīcas Operatīvās ķirurģijas centra vadītāja vietu. Ploriņš līdz pat pēdējam brīdim ministriju neinformēja, vai piekritīs darbam. Tas saniknojis Veselības ministru, un Ploriņš jauno amatu neieņems.

Bijušais NMPD šefs savā amatā pavadīja piecus gadus. Viņa veiksmīgo karjeru veselības sistēmā, visticamāk, pārrāva pārlieku ciešā draudzība ar uzņēmēju Adigjozalu Mamedovu, no kura firmas dienests gadiem ilgi nomāja automašīnas ar visiem šoferiem. Veselības ministrija uzskatīja, ka par tām tiek krietni pārmaksāts.

Saistībā ar šo darījumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs septembra sākumā dienestā veica kratīšanu. KNAB aizliedza Ploriņam un NMPD Rīgas reģionālā centra vadītājam Semjonam Štriham pildīt pienākumus un tuvoties darbavietai.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl