No nākamās nedēļas atsevišķos veikalos varēs iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas

182 komentāri

No nākamās nedēļas atsevišķos veikalos varēs iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas, liecina informācija par otrdien valdībā lemto.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstījis, ka Ministru kabinets otrdien, 2. februārī, konceptuāli atbalstīja drošas tirdzniecības konceptu, kas ietver vēl stingrāku drošības prasību ieviešanu. Pārejas periodā – no 8. februāra tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu varēs nodrošināt veikali, kur pārsvarā tirgo pārtiku un higiēnas preces, kā arī grāmatnīcas.

TV3 Ziņas vēsta, ka valdība pagaidām vienojusies no nākamās nedēļas ieviest pārejas periodu, kad visas preces ļaus tirgot veikalos, kur pārdot pārsvarā pārtiku un higiēnas preces. Tāpat klātienē varēs pārdot arī grāmatas.

Ministriem šodien spriežot par iespējamām izmaiņām tirdzniecības ierobežojumu regulējumā, Ekonomikas ministrija rosināja ļaut atsākt darbu visiem veikaliem, piedāvājot samazināt pieļaujamo apmeklētāju skaitu un rūpīgāk uzraudzīt ierobežojumu ievērošanu veikalos. Tapuši priekšlikumi, lai darbību varētu atsākt visi veikali, ievērojot stingras prasības, kas ļautu atteikties no aizliegto preču saraksta.

Tirgotāji pauduši gatavību piekrist šiem nosacījumiem, ja vien tādējādi visiem veikaliem atkal būs iespēja darboties, apliecināja uzņēmuma “Multi Latvia”, kas apsaimnieko Rīgas tirdzniecības centrus “Alfa” un “Mols”, direktors Budļevskis.

“Uzsvars mūsu pozīcijai šobrīd ir uz vienādu iespēju. Uz vienādu iespēju visiem tirgotājiem, uzņēmējiem cīnīties par izdzīvošanu, kas ir, neapšaubāmi, situācija, kādā viņi ir nonākuši šobrīd. Un nav, mūsuprāt, pareizi, ka katru nedēļu tiek izlemts, vai zeķes mēs varam pirkt un apavus nē vai otrādi,” pauda “Multi Latvia” direktors.

Veselības ministrija valdības sēdē pauda gatavību atbalstīt atļauju strādāt visiem veikaliem, taču norādīja uz tam nepieciešamiem vairākiem priekšnosacījumiem, ja samazinās saslimstība un vienlaikus tiek būtiski ierobežota ceļošana, lai samazinātu vīrusa izplatīšanās risku, kā arī pastiprināta visu drošības pasākumu kontrole.

Izlasi arī šo: Epidemiologs: Par visu veikalu atvēršanu varētu domāt, ja ar Covid-19 dienā nesaslimtu vairāk par 270 cilvēkiem

Aģentūru LETA Ekonomikas ministrijā (EM) informēja, ka valdība konceptuāli atbalstīja ministrijas piedāvāto drošas tirdzniecības modeli un no šā gada 8. februāra uzsākt pakāpenisku pāreju uz to – paplašināt preču pieejamību klātienē, vienlaikus nosakot papildu drošības prasības tirdzniecības vietām un pastiprinot to kontroli. Drošākas tirdzniecības nosacījumi ietver virkni prasību, tostarp, ka visās tirdzniecības vietās jānodrošina efektīvāka apmeklētāju plūsmas kontrole un ļoti stingras fiziskās distancēšanās prasības, tajā skaitā veikalos, pie tirdzniecības vietu ieejām, izejām un atsevišķas prasības tirdzniecības centros.

Tiks arī pastiprināta tirgotāju atbildība un pienākumi apmeklētāju plūsmas kontrolei, nosakot atbildīgo personu un ieviešot iekšējās kontroles sistēmu epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai tirdzniecības vietās vai tirdzniecības centros.

Tāpat tiks noteikts mārketinga aktivitāšu aizliegums, kas veicina cilvēku pulcēšanos tirdzniecības vietās, un pastiprināta kontrole, noteikta atbildība par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu.

Valdība konceptuāli atbalstīja, ka no šā gada 8. februāra tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu varētu nodrošināt arī veikali, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% preču sortimenta, veikali, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% preču sortimenta, kā arī grāmatnīcas.

Precīzus grozījumus normatīvajos aktos plānots pieņemt ceturtdien, 4. februārī, gaidāmajā valdības sēdē.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 izplatības mazināšanu valstī līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā ir ieviesta virkne ierobežojumu.

182 komentāri