No nākamā mācību gada 12. klašu eksāmenus varēs kārtot tikai latviešu valodā

1 komentārs

Izglītības ministrija iepazīstinājusi ar pārmaiņām, kas skolēnus un skolotājus sagaida nākamajā mācību gadā.

Līdz ar jauno mācību gadu 12. klašu beidzēji eksāmenus varēs kārtot vienīgi latviešu valodā. Līdz šim to varēja darīt arī krieviski, bet ar katru gadu šādu iespēju izmantoja arvien mazāk jauniešu, pērn – tikai 560. Tādēļ ministrija to uzskata par racionālu soli. Gaidāmas arī citas pārmaiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunais mācību gads, kas sāksies jau pēc dažām dienām, faktiski būs pēdējais gads, tā teikt, – ierastajā režīmā. Jo jau pēc gada skolēni visā Latvijā sāks apgūt kompetencēs balstītu mācību vielu.

Līdz ar to nākamais mācību gads būs ļoti intensīvs tieši pedagogiem, kuriem paralēli tekošajiem darbiem būs jāapgūst arī jaunā kompetencēs balstītā satura būtība un praktiskais izpildījums.

Kārlis Šadurskis
IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRS (VIENOTĪBA)

Es to sauktu par stabilitātes un stabilas gatavošanās pārmaiņām gadu. Mums ir daudz kas veicams – to nesajutīs skolēni un skolēnu vecāki, bet visvairāk sajutīs skolotāji un skolu vadība.

Jaunais mācību saturs tiks ieviests pakāpeniski – no 2018. mācību gada – pēc tā mācīsies pirmsskolu un pamatskolu bērni, bet četru gadu laikā jaunais saturs sasniegs arī visas pārējās klašu grupas.

Dažādu priekšmetu skolotājiem būs jāiemācās savstarpēji sadarboties, lai skolēns neiegūtu sadrumstalotas zināšanas. Savukārt apgūstamais informācijas apjoms skolēniem tiks samazināts.

Ministrija lielu akcentu liek uz profesionālās izglītības attīstību Latvijā, norādot, ka tā ir vienlīdz svarīga kā vispārizglītojošās skolas. Turklāt arī jaunieši arvien biežāk izvēlas mācīties profesiju, domājot par nākotnes karjeras iespējām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl