No nākamā mācību gada 12. klašu eksāmenus varēs kārtot tikai latviešu valodā

1 komentārs

Izglītības ministrija iepazīstinājusi ar pārmaiņām, kas skolēnus un skolotājus sagaida nākamajā mācību gadā.

Līdz ar jauno mācību gadu 12. klašu beidzēji eksāmenus varēs kārtot vienīgi latviešu valodā. Līdz šim to varēja darīt arī krieviski, bet ar katru gadu šādu iespēju izmantoja arvien mazāk jauniešu, pērn – tikai 560. Tādēļ ministrija to uzskata par racionālu soli. Gaidāmas arī citas pārmaiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunais mācību gads, kas sāksies jau pēc dažām dienām, faktiski būs pēdējais gads, tā teikt, – ierastajā režīmā. Jo jau pēc gada skolēni visā Latvijā sāks apgūt kompetencēs balstītu mācību vielu.

Līdz ar to nākamais mācību gads būs ļoti intensīvs tieši pedagogiem, kuriem paralēli tekošajiem darbiem būs jāapgūst arī jaunā kompetencēs balstītā satura būtība un praktiskais izpildījums.

Kārlis Šadurskis
IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRS (VIENOTĪBA)

Es to sauktu par stabilitātes un stabilas gatavošanās pārmaiņām gadu. Mums ir daudz kas veicams – to nesajutīs skolēni un skolēnu vecāki, bet visvairāk sajutīs skolotāji un skolu vadība.

Jaunais mācību saturs tiks ieviests pakāpeniski – no 2018. mācību gada – pēc tā mācīsies pirmsskolu un pamatskolu bērni, bet četru gadu laikā jaunais saturs sasniegs arī visas pārējās klašu grupas.

Dažādu priekšmetu skolotājiem būs jāiemācās savstarpēji sadarboties, lai skolēns neiegūtu sadrumstalotas zināšanas. Savukārt apgūstamais informācijas apjoms skolēniem tiks samazināts.

Ministrija lielu akcentu liek uz profesionālās izglītības attīstību Latvijā, norādot, ka tā ir vienlīdz svarīga kā vispārizglītojošās skolas. Turklāt arī jaunieši arvien biežāk izvēlas mācīties profesiju, domājot par nākotnes karjeras iespējām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl