No medījamo dzīvnieku saraksta Latvijā plāno svītrot brūnkakli

0 Komentāru
No medījamo dzīvnieku saraksta Latvijā plāno svītrot brūnkakli
PIXABAY

No medījamo dzīvnieku saraksta Latvijā plāno svītrot brūnkakli, kas ir vidēja auguma pīļu dzimtas nirējpīle, paredz grozījumi Medību noteikumos, kurus ceturtdien, 24. oktobrī, plānots izsludināt valsts sekretāru sanāksmē.

Zemkopības ministrija informē, ka ir saņēmusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vēstuli ar informāciju par grozījumiem Āfrikas-Eirāzijas migrējošo ūdensputnu aizsardzības nolīguma pielikumā, kas paredz mainīt statusu deviņām ūdensputnu sugām, ko līdz šim bija atļauts medīt. No šīm sugām tikai vienu – brūnkakli – medī Latvijā.

Ievērojot Latvijas un Eiropas Savienības starptautiskās saistības un pašreizējo sugas starptautisko aizsardzības statusu, brūnkaklis no medījamo dzīvnieku saraksta Latvijā tiks svītrots.

Grozījumi Medību noteikumos vēl jāskata valdībā.

Informācija lapā “putni.lv” liecina, ka brūnkakli ir izplatīts lielā daļā Eiropas un Āzijas uz dienvidiem no tundras zonas Austrumos līdz Rietummongolijai un Baikālam, iespējams, arī tālāk. Uz dienvidiem suga izplatīta līdz Turcijai un Vidusāzijai, izolētas brūnkakļa populācijas ir sastopamas dažās citas vietās Centrālāzijā un Japānā. Eiropas populācijas ziemo Rietumeiropā, Vidusjūras, Melnās un Kaspijas jūras reģionos, kā arī vietām Ziemeļāfrikā un Austrumāfrikā.

Latvijā brūnkaklis ir parasts caurceļotājs un piemērotās vietās – seklos ezeros un zivju dīķos – parasts ligzdotājs. Atsevišķi īpatņi Latvijā regulāri pārziemo.

0 Komentāru