No Maxima drupām izglābtā: Šis man bija pārdomu gads

Komentāri

Aija Kopštāle ir viena no tiem 40 cilvēkiem, kuru izglāba no Maxima gruvešiem. Šajā nelaimē cieta arī viņas toreiz piecgadīgais dēls Kārlis, kurš bija vienīgais traģēdijā cietušais bērns. Aija atzīst, ka šis gads bijis pārdomu pilns un licis viņai pārskatīt daudzas vērtības savā un apkārtējo dzīvē.

Dēlam Kārlim nogruvumā, par laimi, nebija smagu miesas bojājumu, bet Aijai rehabilitācijas periods ilga vairākus mēnešus – viņai bija kaulu lūzumi un smags smadzeņu satricinājums.

Aija Kopštāle, Zolitūdes traģēdijā cietusī:

Visa šī pirmā gada laikā ir liela nedrošības sajūta, bet tas ir ne tikai, atrodoties lielveikalā, bet arī jebkurā citā sabiedriskā ēkā – tu nezini, kas var būt. Protams, var baidīties no jebkā, bet, kad ir bijusi šī pieredze, saproti, ka tāds vājprāts ir iespējams.

Aija ar dēliņu joprojām saņem psiholoģisko palīdzību.

Aija Kopštāle, Zolitūdes traģēdijā cietusī:

Gribas to visu aizmirst, bet tajā pašā laikā tas ir brīdis, kas ir jāpārdzīvo, jāiemācās ar to sadzīvot, tikt tam pāri. Vienkārši ir jādzīvo tālāk.

Lai arī šis gads ir bijis pārdomu pilns pašas dzīvē, Aija atzīst, ka sabiedrībā kopumā un amatpersonu attieksmē un rīcībā viņa ievērojamas pārmaiņas gan nesaskata.

Aija Kopštāle, Zolitūdes traģēdijā cietusī:

Līmenī, kad sākas kaut kāda atbildība par citiem, gan nekas nav mainījies, jo būtiski lēmumi nav pieņemti. Man būtu svarīgāk, lai tiktu pārbaudītas tās ēkas, kas ir celtas pēc iepriekšējiem būvnormatīviem, pēc kuriem arī šis nelaimīgais veikals tika celts. Ik pa laikam dzirdam līdzīgus gadījumus, piemēram, par skolu, kurā nokrita piekaramie griesti. Līdz ar to nav pamata absolūti uzskatīt, ka kaut kas būtu mainījies.

Aija arī nepārmet amatpersonām to, ka gada laikā tā arī vēl nav nosaukts neviens atbildīgais vai aizdomās turamais par notikušo traģēdiju.

”Neesmu tāds speciālists, lai varētu tagad kritizēt policijas darbu. Pieļauju, ka darba apjoms ir liels, viņu iespējas un kapacitāte ir tāda, kāda ir. Gribētos, lai viss notiek ātrāk, bet neesmu no tiem, kuri publiski nozākās, ka viss notiek lēni.

Līdzīgi pārējiem cietušajiem, arī Aija netic, ka vainīgie saņems taisnīgu sodu.

Aija Kopštāle, Zolitūdes traģēdijā cietusī:

Kas ir domāts ar taisnīgu sodu? Domāju tas, kas ir normatīvajos aktos paredzēts, piemēram, par būvniecības pārkāpumiem – četri gadi [cietumā –red.]. Vai tas sods ir samērīgs pret notikušo un pret tām sekām? Protams, – nē!

Aija pieļauj, ka 21. novembrī nebūs viegli, tomēr viņa pateicas tiem, kuri visu šo laiku jutuši līdz, sūtījuši labus vārdus un palīdzējuši.

Plašāk skaties video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl