No marta varēs organizēt individuālas fotosesijas ārtelpās un bēru ceremonijas iekštelpās

1 komentārs
No marta varēs organizēt individuālas fotosesijas ārtelpās un bēru ceremonijas iekštelpās
NATA PHOTO

No 1. marta varēs organizēt individuālas fotosesijas ārtelpās un bēru ceremonijas arī iekštelpās, otrdien lēma Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

Sēdē valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvātos grozījumus normatīvajos aktos, pastiprinātos drošības apstākļos no 1. marta ļaujot organizēt individuālas fotosesijas ārtelpās.

Kopš pagājušā gada 6. novembra ir aizliegta fotopakalpojumu sniegšana klātienē, izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem.

Tomēr Ministru kabinets lēma no 1. marta atļaut individuālo fotopakalpojumu sniegšanu fiziskām personām brīvā dabā, ievērojot valstī spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības attiecībā uz distances ievērošanu un cilvēku skaitu.

Fotosesijas norises nosacījumi paredz, ka pakalpojumu sniedz viens fotogrāfs, pakalpojumu sniedz vienai personai un pakalpojuma sniedzējam un saņēmējam jāievēro divu metru distance.

Tāpat EM piedāvāja grozījumus normatīvajos aktos, kas atļauj pastiprinātos drošības apstākļos no 1.marta organizēt bēru ceremonijas iekštelpās.

Šobrīd un vēl līdz martam bēru ceremonijas atļauts organizēt tikai ārtelpās, pulcējoties ne vairāk kā desmit cilvēkiem vienlaikus, bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām.

Ceremonijas laikā jālieto mutes un deguna aizsegi.

Ministru kabinets lēma, ka no 1.marta tiek atļauta bēru ceremonijas organizēšana arī iekštelpās, kur var piedalīties ierobežots cilvēku skaits un jānodrošina visu epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Līdz ar to bēru ceremonijās arī iekštelpās no 1. marta būs atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem vienlaikus, bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. Starp desmit klātesošajiem netiek skaitītas personas, kas tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu.

Vienlaikus spēkā ir saimnieciskā pakalpojuma sniedzējiem noteiktais pienākums, ka pakalpojuma sniegšanas vietā, tostarp arī bēru ceremonijas vietā, vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetru no telpas platības.

Tāpat vietā, kur vienam apmeklētājam publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 15 kvadrātmetriem, vienlaikus var atrasties tikai viens apmeklētājs. Bēru ceremonijās iekštelpās visiem apmeklētājiem būs jālieto mutes un deguna aizsegi.