No Latvijas tiltiem noņem jaunlaulāto atslēgas; kur vērsties, lai saņemtu atpakaļ mīlestības apliecinājumu?

22 komentāri

No vairāku Latvijas tiltu margām šogad sākta jaunlaulāto slēdzeņu noņemšana. Gadu gaitā to ir sakrājies tik daudz, ka slēdzenes bojā margu aizsargpārklājumu un tās pastiprināti rūsē.

Tilts Baltezerā ir viena no populārākajām vietām, kur jaunlaulātie kāzu svinību laikā, lai laulība būtu stiprāka, pie margām pieslēdz piekaramo atslēgu. Bet šobrīd šeit nav nevienas.

Pirms diviem mēnešiem tika pieņemts lēmums demontēt visus jaunlaulāto mīlestības apliecinājumus, jo šīs slēdzenes būtiski pasliktina tilta konstrukcijas.

Anna Kononova
VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Pie mūsu klimatiskiem apstākļiem, kad ir vairāki gadalaiki, ir lietus un mitrums, šīs slēdzenes sāk rūsēt, un to dēļ sāk rūsēt un bojāties arī tiltu margas. Tāpēc šīs slēdzenes ik pa laikam ir jānovāc. Laikus nenovēršot šo koroziju, tas bojājums vēršas plašumā, un beigu beigās nepieciešams liels remonts.

Tāpēc būtiski laikus novērst šo bojāšanos, skaidro speciālisti. Rīgas centra parku tiltiņi arī ir pietiekami noslogoti ar dažādām jaunlaulāto slēdzenēm, arī Bastejkalna tiltiņš, taču ne visiem tiltiem ar šādiem mīlestības apliecinājumiem draud demontāža.

SIA “Rīgas meži”, ka pārraudzībā atrodas Bastejkalna tiltiņš, neplāno šīs piekaramās atslēgas ņemt nost.

Uldis Zommers
SIA “Rīgas meži” valdes loceklis

Jo arī īpašas vajadzības nekādas nav, ja skatāmies, kad nebūs vairs vietas un kādas būs ļoti aprūsējušas, tad domāsim. Vizuāli novērtējot katrā pusē ir pa 200 kilogramiem šī te metāla, bet nekāda redzamā iespaida uz tilta margām un tilta pārējām konstrukcijām nav.

Ir nepieciešams demontēt slēdzenes no tilta vai nav – šādu lēmumu pieņem speciālisti, kas novērtē katra tilta tehnisko stāvokli. Šogad slēdzenes tika noņemtas no vairākiem Latvijas tiltiem, tika ziņots, ka demontētās slēdzenes ir iespējams savākt atpakaļ, taču nāk tām pakaļ vien retais.

Anna Kononova
VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Līdz šim tās slēdzenes, kas ir noņemtas no tilta Baltezerā, tikai pāris cilvēki interesējušies un paņēmuši tās. Par pārējām interese nav bijusi. Par Iecavas tilta slēdzenēm interese vispār nav bijusi.

Lielākā daļa slēdzeņu līdz gada beigām paliks uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” reģionālajās nodaļās. Tur tās vēl ir iespējams savākt, pēc tam šos mīlestības apliecinājumus, visticamāk, utilizēs. Parasti atslēdziņas no šīm slēdzenēm tiek mestas ūdenstilpnē. Arī Baltezerā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl