No Latvijas pierobežas “pazudušie” patvēruma meklētāji palaisti Baltkrievijā

21 komentārs
No Latvijas pierobežas “pazudušie” patvēruma meklētāji palaisti Baltkrievijā

Iepriekš Latvijas pierobežā uzturējušies patvēruma meklētāji, kurus minētajā lokācijā nekonstatēja Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu aģentūra (UNHCR), ir ielaisti Baltkrievijā, sacīja Iekšlietu ministrijā (IeM).

“Cilvēki, kas atradās uz Baltkrievijas robežas, vairs tur neatrodas. Komentēt viņu atrašanās vietu Baltkrievijas teritorijā nav IeM kompetence,” uzsvēra ministrijā.

Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone aģentūrai LETA apstiprināja, ka šobrīd Baltkrievijas pusē Latvijas valsts robežas tuvumā nav izvietojušies cilvēki, kuri potenciāli varētu mēģināt nelikumīgi šķērsot valsts robežu.

“Valsts robežsardze, veicot savus pienākumus ārkārtējās situācijas apstākļos un tiesiskajā ietvarā, veikusi nepieciešamos pasākumus, lai valsts robežu nelikumīgi šķērsot gribētājus atgrieztu Baltkrievijā,” uzsvēra Pētersone.

Pagaidām aģentūrai LETA nav izdevies sazināties ar Valsts robežsardzi, lai noskaidrotu bēgļu nozušanas apstākļus, kā arī uzzināt, cik bēgļu pašlaik uzturas pie Latvijas robežas.

Iepriekš brīvprātīgās palīdzības kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvis Egils Grasmanis aģentūrai LETA atklāja, ka otrdien, 24. augustā, uz Latvijas un Baltkrievijas robežu ierodoties UNHCR, atklāts, ka no neapdzīvotās teritorijas bija nozuduši visi 83 patvēruma meklētāji.

21 komentārs