No Latvijas kartes izdzēsti vairāk nekā 100 ciemi

Komentāri

Reņģe, Rozes, Cāļlauks, Latgaļi, Sala – šie ir tikai pieci no 118 ciemiem, kas pagājušajā gadā izzuduši no Latvijas kartes.

Raidījuma Bez Tabu sastaptie bijušo Latgaļu un Salas ciemu iedzīvotāji gan par to pārāk nepārdzīvo, jo statusa maiņa nekādas neērtības nav radījusi. Piemēram, Salas ciema nosaukumu vietējie jau iepriekš lietojuši galvenokārt savām vajadzībām, un arī tagad, ja ir jāsauc palīgā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), tiek sacīts, ka jābrauc uz Tomes pagasta Salu. Līdz šim pārpratumi nosaukuma dēļ nav radušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā Latvijā ir vairāk nekā seši tūkstoši ciemu. Ciems ir tāda apdzīvota vieta, kur ir vai tiek plānota koncentrēta apbūve un pastāvīgi dzīvo cilvēki, kā arī ir izveidota infrastruktūra.

Pēdējos gados visvairāk ciemu likvidēti Rugāju, Varakļānu un Jelgavas novadā.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl