No Latvijas izbraukuši 13 000 bērnu skolas vecumā

Komentāri

Latvijā ir vairāk nekā 15 tūkstoši bērnu, kuri nav reģistrēti nevienā izglītības iestādē. Vairums no viņiem – 13 tūkstoši – ir izbraukuši no valsts, liecina jaunākās statistikas dati.

Šie skaitļi pēdējos gados ir auguši, taču labā ziņa ir tā, ka Latvijas izglītības iestādēs nereģistrēto bērnu skaita kāpums kļuvis lēnāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skumji ir tas, ka vēl trīs līdz pieci tūkstoši bērnu ik semestri neattaisnotu iemeslu dēļ kavē mācības. Šajā gadījumā galvenais iemesls esot nepietiekama vecāku iesaiste un kontrole.

Šo problēmu risināšanai Latvijā tuvākajos gados paredzēts novirzīt teju 50 miljonus eiro, no kuriem lielāko daļu jeb 42 miljonus eiro veidos Eiropas Savienības nauda. Iecerētie projekti saistīti gan ar sadarbības uzlabošanu starp skolām un vecākiem, gan pasākumiem ārpus mācībām, gan arī ar atbalstu nabadzības riskam pakļautajiem. Projektu atlasi plānots sākt rudenī.

Par to, kā sokas ar to ieviešanu, otrdien, 22. martā, valdībai ziņoja Izglītības un zinātnes ministrija.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl