No lasītājiem atvadās grāmatu sērija “Bikibuks” – kabatas formāta revolūcija

Komentāri

Kabatas formāta revolūcija bērnu grāmatu izdevniecībā, – tā var raksturot bilžu grāmatu sēriju “Bikibuks”, kas iemantojusi milzu popularitāti bērnu un viņu vecāku vidū.

Kopā ar mazajām krāsainajām grāmatiņām izauguši arī to pirmie lasītāji, taču šis posms ir noslēdzies, – jauni “Bikibuki” vairs neiznāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms vairāk nekā četriem gadiem dienasgaismu ieraudzīja pirmais “Bikubuks”, – kabatas formāta bilžu grāmatiņa ar kādu latviešu dzejoli. Pa šo laiku izdota 101 krāsainā grāmatiņa.

101. ir arī noslēdzošā šīs sērijas grāmata, – “Bikibuks” vairs neiznāks. Tāds arī bija bilžu grāmatiņu izdevēju uzstādījums, – izdod simts nelielās grāmatiņas, katrā no tām publicējot vienu dzejoli – gan klasiķu, gan mūsdienu autoru -, ko ar savu svaigo redzējumu ilustrējis kāds mākslinieks.

Rūta Briede
Mākslinieciskā redaktore

Man gribējās lasīt savai meitai latviešu bērnu dzeju. Viņai nebija pacietības noklausīties dzejoli, viņa gribēja šķirt lappusi uz priekšu. Tad man ienāca prātā ideja, ka būtu forši, ja dzejolītis būtu izstiepts veselā grāmatiņā.

Elīna Brasliņa
Ilusratore

Dzejolis ir pateicīgs ar to, ka to nav obligāti ilustrēt tieši. Tu vari izdomāt pilnīgi savu brīvu notikumu gaitu, balstoties tā, lai pašam un lasītājiem interesanti. Es to sauktu par kabatas formāta revolūciju bērnu grāmatu izdevniecībā.

Pa šiem gadiem mazie lasītāji kopā ar “Bikibuku” izauguši. Jautra ir ne tikai lasīšana un bilžu pētīšana, bet arī grāmatu krāšana – azarts ir dabūt pilno komplektu.

“Bikubuka” izdevēji vietā, kur grāmatu sērija reiz aizsākās, grāmatu svētkos Kongresu namā, sarīkoja noslēguma festivālu, kur lasītāji varēja pārrunāt “Bikubuka” nozīmi savā dzīvē, apmainīties ar līdzpaņemtajām grāmatām un atklāt vēl neredzētos izdevumus.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl