No kuras vietas vērot 18. novembra salūtu? Atbild gaismas uzveduma “Saules mūžs” mākslinieciskā vadītāja

0 Komentāru
No kuras vietas vērot 18. novembra salūtu? Atbild gaismas uzveduma “Saules mūžs” mākslinieciskā vadītāja
DĀVIS ŪLANDS, F64

Latvijas simtgadei sagatavota vērienīga kultūras pasākumu programma. Īpaša tā solās būt Rīgā, kur uz valsts svētkiem ieradīsies arī daudz viesu. Turklāt jau piektdienas vakarā Rīgā tiks atklāts tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”.

18. novembrī svētku pasākumi galvaspilsētā sāksies plkst. 8.11 ar Latvijas rītausmas ieskandināšanu Brīvības laukumā un Dzegužkalnā, kam sekos ekumeniskais dievkalpojums Rīgas Domā. Pēc tā iedzīvotāji gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur varēs vērot godasardzes maiņu ik pēc 10 minūtēm. Pusdienlaikā no plkst. 12.45 pie pieminekļa būs ziedu nolikšanas ceremonija, bet plkst. 18.45 sāksies svinīgs muzikāls pasākums “18.11.” – multimediāls stāsts par brīvību, kurā galvenais “stāstnieks” ir Brīvības piemineklis. Plkst. 20.00 gaidāma Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna.

Plkst. 20.10 krastmalā sāksies koncerts “Daugav’ abas malas” ar orķestra “Rīga” piedalīšanos un galvaspilsētas vīru koru uzstāšanos. Plkst. 21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas “Dievs, svētī Latviju!” dziedāšanā, kam sekos gaismas uzvedums “Saules mūžs” – viens no valsts simtgades kulminācijas pasākumiem. Pēc gaismas uzveduma no plkst. 21.20 krastmalā simtgades labākās dziesmas spēlēs Latvijas radiostaciju dīdžeji.

Līdztekus šiem pasākumiem Rīgā būs iespēja apskatīt vairākas izstādes un apmeklēt daudzveidīgus koncertus, kas skanēs kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja festivāla “Staro Rīga” kuratore un arī gaismas uzveduma “Saules mūžs” mākslinieciskā vadītāja Diāna Čivle, gaismas uzvedumu būs iespējams vērot no visām pusēm, tomēr viņa aicina cilvēkos ņemt vērā laikapstākļus un vēja virzienu.

“Izskatās, ka vējš pūtīs no Vecrīgas pāri Daugavai – uz Pārdaugavas pusi. Labāk tad tur ir nestāvēt. Ne tikai tāpēc, ka būs sliktāk redzams, bet arī vējš var aiznest kaut ko tajā virzienā,” norāda Čivle, uzsverot, ka gaismas uzvedumu “Saules mūžs” nevajadzētu vērot no Pārdaugavas pusē pie viesnīcas “Raddison”. Nepieciešamības gadījumā šī teritorija varētu tikt ierobežota.

Savukārt, informējot par festivālu “Staro Rīga”, Čivle informē, ka kopumā festivālā laikā šogad tiks izstādīti 43 dažādi mākslas un gaismas instalāciju objekti. Šā gada festivāla tēma ir “Augšām cēlās Gaismas pils”.

Festivāls “Staro Rīga” notiks no 17. līdz 19. novembrim, objekti būs apskatāmi katru dienu no plkst. 17.00 līdz plkst. 23.00.

0 Komentāru