No klīniskās nāves izdevies reanimēt divus vīriešus

0 Komentāru
No klīniskās nāves izdevies reanimēt divus vīriešus
Foto: LETA

Pagājušajā diennaktī no klīniskās nāves izdevies reanimēt divus vīriešus, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša. Kādam 43 gadus vecam vīrietim veikalā kļuvis slikti un viņš saļimis. Kamēr mediķu brigāde devusies vīrietim sniegt palīdzību, uzklausot NMPD ārsta norādījumus, vīrietim palīdzību snieguši apkārt esošie. 

Pēc septiņām minūtēm ieradusies “ātrā palīdzība”, kas turpinājusi sniegt palīdzību, un izdevies stāvokli stabilizēt. Ceļā uz slimnīcu vīrietim vēlreiz iestājusies klīniskā nāve, taču arī šoreiz izdevies stāvokli stabilizēt un vīrieti glābt.

Rīgā kāds 64 gadus vecs vīrietis sajutis sāpes krūtīs, un, dodoties uz slimnīcu, viņam iestājusies klīniskā nāve, taču arī šajā gadījumā izdevies veiksmīgi stabilizēt stāvokli.

Traumas guvuši arī vairāki cilvēki alkohola reibumā. Vidzemē 23 gadus vecs vīrietis, lietojot alkoholu, ar visām drēbēm iegājis ūdenī, paslīdējis un sācis slīkt. Viņu gan izdevies izglābt, un viņš nogādāts slimnīcā.

Savukārt Kurzemē autobusa pieturā atrasts kāds 14 gadus vecs puika smagā alkohola reibumā, kurš nogādāts slimnīcā ar alkohola intoksikāciju.

Latgalē pusaudze, krītot no velosipēda, ar seju pret asfaltu gūst smagas traumas

Pagājušajā diennaktī Latgalē 15 gadus veca meitene, braucot ar velosipēdu no kalna, kritusi ar galvu pret asfaltu un guvusi smagas traumas. Meitene nogādāta slimnīcā Rīgā ar deguna kaula lūzumu un vairākiem izsistiem zobiem.
Rīgā savukārt 56 gadus veca sieviete izkritusi no ceturtā stāva un guvusi mugurkaula lūzumu, vēdera traumu, iekšējo orgānu bojājumus, kā arī galvas traumu.

Vidzemē 40 gadus vecs vīrietis mājās strādājis uz divu metru augstām stalažām un krītot guvis muguras jostas daļas traumu.
Ar automašīnu iebraucot grāvī, iet bojā vīrietis

Šonakt Bebrenes pagastā, ar automašīnu iebraucot grāvī, gājis bojā vīrietis, informēja Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte.
Šonakt plkst. 5.25 Ilūkstes novada Bebrenes pagastā automašīna Mazda nobrauca no ceļa braucamās daļas grāvī un avarēja. Gājis bojā 1990.gadā dzimis vīrietis.

Savukārt vakar plkst. 20.45 Cesvainē 1995.gadā dzimis vīrietis, vadot mopēdu Honda Dio, iebrauca pretējā braukšanas joslā, izraisot sadursmi ar automašīnu Mazda, kuras vadītāja dzimusi 1964.gadā. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cietis mopēda vadītājs, kurš ar traumām nogādāts slimnīcā.

Vakar plkst. 14.40 Jelgavā, Lielā un Mātera ielas krustojumā, automašīna VW Passat vadītājs, dzimis1985.gadā, izraisīja sadursmi ar 1994.gadā dzimušu velosipēdistu, kurš šķērsoja ielu pa velosipēdu celiņu. Velosipēdists nogādāts slimnīcā.
Kopumā aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 77 ceļu satiksmes negadījumi, kuros viens cilvēks gājis bojā, bet 14 – cietuši.

Vairāki cilvēki guvuši smagas traumas ceļu satiksmes negadījumos

Pagājušajā diennaktī smagas traumas ceļu satiksmes negadījumos guvuši vairāki cilvēki. Mārupes novadā auto avārijā smagus ievainojumus guvis 64 gadus vecs vīrietis, kurš ar galvas un ribu iegurņa traumu un iespējamu iekšējo orgānu traumu nogādāts slimnīcā.

Rumbulas pusē auto avārijā cietis 22 gadus vecs vīrietis, kurš guvis galvas traumu, kā arī kājas lūzumu, krūškurvja sasitumus un ir iespējamas iekšējo orgānu traumas.

Latgalē savukārt, auto avarējot un apgāžoties, bojā gājis kāds 24 gadus vecs vīrietis. Šajā pat avārijā vieglas traumas guvis 40 gadus vecs vīrietis.

Kopumā mediķi pagājušā diennaktī saņēmuši 1114 izsaukumus, no tiem 231 saistīti ar dažādām traumām.

0 Komentāru