No Kijevas ar speciāli norīkotu vilcienu atgriežas 18 Latvijas iedzīvotāji

Pievienot komentāru
No Kijevas ar speciāli norīkotu vilcienu atgriežas 18 Latvijas iedzīvotāji
EDIJS PĀLENS, LETA

Svētdienas rītā ar speciāli norīkotu vilcienu no Kijevas atgriezās 18 Latvijas iedzīvotāji, informē VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Visi pasažieri parakstījās par obligātu 14 dienu pašizolēšanos, un viņiem uzreiz pēc izkāpšanas bija iespēja veikt pārbaudes saistībā ar iespējamu inficēšanos ar “Covid-19”.

Vakarā vilciens dosies atpakaļ uz Kijevu, lai mājup nogādātu Ukrainas iedzīvotājus.

Latvijas un Ukrainas valstspiederīgo repatriācijas iespējas organizēs “Latvijas dzelzceļa” meitassabiedrība SIA “LDz Cargo” sadarbībā ar Ukrainas dzelzceļu.

Kā vēstīts, no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

Tāpat jau vēstīts, ka no 17. marta līdz 14.aprīlim atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu.

Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām, taču nereti tas ir problemātiski, jo pārvietošanās ierobežojumus ir noteikušas citas Eiropas valstis.