No kādas summas var nākties šķirties par runāšanu pa mobilo tālruni, braucot pie stūres?

6 komentāri

No kādas summas varētu nākties šķirties, ja policija jūs pieķers, runājot pa tālruni, braucot pie stūres?

Sods par šo pārkāpumu Latvijā pašlaik ir zemākais visā Eiropas Savienībā.

Runāšana pa mobilo tālruni, braucot pie stūres, kļuvusi par mūsu dzīves sastāvdaļu. Sodīto vadītāju arī kļūst arvien vairāk. Ja 2011. gadā to skaits nedaudz pārsniedzis 3 000, tad pērn sodu par šo pārkāpumu samaksāja par 25% šoferu vairāk.

Valsts policija sadarbībā CSDD izstrādāja priekšlikumu palielināt sodus par mobilā tālruņa lietošanu – tiks iesniegti grozījumi atsevišķiem pantiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā: paredzēts, ka tie būs, sākot no 25 līdz pat 100 eiro – 15 eiro vietā kā ir pašlaik. Autovadītāji šo sodu ieviešanu atbalsta.

Katru gadu tiek reģistrēti arvien vairāk ceļu satiksmes negadījumu. Šobrīd to skaits sasniedzis 14 tūkstošus, bet piemēram pirms diviem gadiem avāriju bijis par 13% mazāk un ļoti iespējams, ka daļa no šīm nelaimēm ir notikušas, rokā turot telefonu, taču autovadītāji par to, protams, policistiem nestāsta.

Sodu palielināšana var atturēt autovadītājus lietot mobilos tālruņus, uzskata policijā. Ļoti iespējams, ka grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā Saeimā tiks pieņemti jau šā gada beigās.

Šobrīd sods 15 eiro apmērā vai brīdinājums mūsu valstī par mobilo tālruņa lietošanu pie stūres ir mazākais visā Eiropas Savienībā. Igaunijā, piemēram, tas var sasniegt pat 200 eiro. Netraucēti atbildēt uz zvaniem var, izmantojot hands-free jeb bezroku sistēmu.

Lai vadītu auto un vienlaikus runātu pa tālruni, ir izmantojamas dažādas brīvroku sistēmas. Katrs var izvēlēties sev piemērotāko.

6 komentāri