No kāda vīrieša izkrāpti aptuveni 15 000 eiro, piedāvājot dziedniecības un gaišredzības pakalpojumus

1 komentārs
No kāda vīrieša izkrāpti aptuveni 15 000 eiro, piedāvājot dziedniecības un gaišredzības pakalpojumus
PN/SCANPIX

Kādam vīrietim krāpnieki, piedāvājot dziedniecības un gaišredzības pakalpojumus, ir izkrāpuši aptuveni 15 000 eiro, informēja Valsts policijā (VP).

2021.gada 1.septembrī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknis saņēma iesniegumu no kāda vīrieša, no kura krāpnieki bija izkrāpuši aptuveni 15 000 eiro. Policijai izdevās noskaidrot, ka vīrietis bija vērsies kādā ārzemju ezoterikas uzņēmumā, aizpildot klienta anketu, kurā norādīja arī personīgo telefona numuru.

Pēc neilga laika ar vīrieti sazinājās persona, kura sevi dēvēja par šā uzņēmuma pārstāvi. Vīrietim tika piedāvāti pakalpojumi, piemēram, aizlūgšanas vairākās reliģiskajās iestādēs, par ko tika pieprasīts pārskaitīt noteiktu naudas summu. Lai saņemtu pakalpojumus, vīrietis veica vairākus maksājumus, kuru rezultātā krāpniekiem tika pārskaitīti aptuveni 15 000 eiro. Pēc tā, kā krāpnieki pieprasīja veikt maksājumu 35 000 apmērā, vīrietis saprata, ka ir nonācis krāpnieku lamatās un nekavējoties vērsās Valsts policijā.

Tāpat Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonas šā gada 1. septembrī saņēma informāciju par kādu vīrieti Balvu novadā, kurš veica avansa maksājumu, vairāk nekā 4000 apmērā, par traktortehniku, kura līdz šim brīdim nav piegādāta.

Vairākos krāpšanas gadījumos personām ir zvanījuši arī viltus banku darbinieki un, iegūstot personu uzticību, no upuru kontiem izkrāpuši finanšu līdzekļus. Lai gan septembris ir tikai sācies, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā krāpniekiem ir izdevies ievilināt savās lamatās vairākus Daugavpils un Augšdaugavas novada, kā arī Krāslavas novada iedzīvotājus, kā rezultātā ir izkrāpti vairāk nekā 19 000 eiro.

Par visiem minētajiem gadījumiem Valsts policija ir uzsākusi izmeklēšanas darbības un skaidro notikušā apstākļus!

VP vēl joprojām regulāri saņem informāciju par krāpšanas gadījumiem, tāpēc iedzīvotāji atkārtoti tiek aicināti neizpaust savus personas datus un ievērot visus nepieciešamos drošības pasākumus. Visbiežāk zvanītāji runā krievu valodā un uzdodas par banku darbiniekiem, cenšas izvilināt internetbankas pieejas datus – lietotājnumurus un paroles, kurus prasa apstiprināt ar attālinātajiem autentifikācijas rīkiem (piemēram, Smart-ID PIN kodiem).

VP atkārtoti atgādina, ka pats drošākais veids, kā pārbaudīt, vai zvanītājs ir krāpnieks, ir lūgt personu sniegt informāciju latviešu valodā. Krāpnieki nepārzina latviešu valodu un nekavējoties sarunu pārtrauc, kas norāda uz to, ka zvanītāja mērķis ir bijis finanšu līdzekļu izkrāpšana. VP atgādina būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā svešiniekiem neatklāt savu bankas kontu pieejas datus. Ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad neprasīs atklāt šādu informāciju. Tas, ka telefonsarunas laikā uzrādās Latvijas numurs vai pat valsts iestādes nosaukums, nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas. Krāpnieki spēj ģenerēt telefonu numurus.

Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti neiesaistīties apšaubāmos darījumos un neiegādāties aizdomīgus pakalpojumus.

Ņemot vērā, ka ir atkārtojies krāpšanas gadījums, kurā pircējs iegādājās traktortehniku, aicinām iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē. Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājums pirms nav pārliecības par konkrētās preces esamību un to, vai tā tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, aicinām nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī jāraksta iesniegums policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz [email protected] Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai atrodama Valsts policijas mājaslapā. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē “Mana Drošība”.

1 komentārs