Komentāri

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta laikā slimnīcā nogādāti trīs svētku dalībnieki. Patlaban viņi jau ir palaisti mājās, LNT raidījumam 900 sekundes stāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Kopumā noslēguma koncerts mediķiem aizritēja daudz mierīgāk nekā tā ģenerālmēģinājums. Bērniem problēmas sagādājis vēsais vakars – vairākiem bijusi nepieciešama silta tēja, sasildīšanās teltī vai automašīnā. Bukša akcentēja, ka vairāki svētku dalībnieki bija apģērbušies neatbilstoši laikapstākļiem – daudzām meitenēm bija pliki stilbi un plānas blūzītes, stāstīja Bukša.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt policijas pārstāvji ziņo, ka kopumā Dziesmu svētki aizvadīti salīdzinoši mierīgi.

Viens bērns vakar slimnīcā ticis nogādāts arī no svētku gājiena, kurš gan oficiāli bija atcelts, tomēr notika.

Jautāta, vai mediķiem nav kļuvis skaidrāks, kāpēc daudzi bērni ģība svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā, Bukša atkārtoja, ka, visticamāk, pie vainas varētu būt dažādu faktoru kopums, proti, gan liela slodze, gan nepareiza brīvā laika izmantošana.

Kā ziņots, sestdienas vakarā, kad Mežaparka estrādē notika XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, daudziem bērniem kļuva slikti un viņi paģība. Mediķi slimnīcā nogādāja 17 bērnus. Līdz vakardienas vakaram viņi visi no slimnīcas jau bija izrakstīti.

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki sākās 6. jūlijā, bet noslēdzās vakar. Svētkos piedalījās 37 890 dalībnieki.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl