No Dzemdību nama mājās pošas Jaungada naktī dzimušie

2 komentāri

Ceturtdien uz mājām no Rīgas Dzemdību nama devās Jaungada naktī dzimušie bērniņi. Ko par bērnu dzimšanu gadumijā domā vecāki, kam turpmāk katrs Jaunais gads būs dubulti svētki, noskaidroja LNT Ziņu dienests.

Interesanti, ka jaundzimušā Kristiāna Mārtiņa vecāki īstenībā gaidījuši simtgades bēbi, jo zēnam bija jādzimst vēl Vecajā gadā jeb pašā decembra izskaņā. Zēnam gan bija citi plāni. Tiesa, pirms tam viņš ļāvis vecākiem mierīgi sagaidīt Jauno gadu un tikai tad steidzies nākt pasaulē.

Anete Mickeviča
Kristiāna Mārtiņa mamma

Datums mums patīk, pats viņš ir izvēlējies šo datumu, tad mēs nekādas pretenzijas necelsim viņam. Pats vēlāk lai domā, vai tas ir slikti, vai labi – svinēt savu dzimšanas dienu kopā ar Jaunā gada svinībām. Mums tā viennozīmīgi būs viņa dzimšanas diena. Daudzi radi ir pateikuši, ka tagad nebūs jādomā, kur pavadīt Veco gadu un svinēt Jauno. Braukšot pie Kristiāna uz dzimšanas dienu. Tāpēc vienmēr būs pilna māja ar draugiem, radiem un visiem pārējiem.

Un līdzīgs stāsts ir arī jaundzimušās Amēlijas vecākiem. Meitiņu gaidījuši piedzimstam nedēļu vēlāk – 7. janvārī. Taču, kad kļuvis skaidrs, ka šoreiz Jaungada kulminācija nebūs viss svētku salūts, bet meitas piedzimšana, mamma sākusi piedomāt pie smukāka skaitļu virknējuma bērna dzimšanas brīdī.

“It kā jau gribējās, lai piedzimtu 1. datumā, tātad – 01.01.2019. un arī laiks lai būtu 01.01. Skatos, ā, tas laiks jau pagājis,” jauko brīdi atminas Amēlijas mamma Līga Dunovska. Savukārt meitiņas tētis Ēriks Dunovskis saka: “Jaunais gads būs kā jaunais gads. Dzimšanas diena jau 1. datumā, pēcpusdienā. Atdalīsim tos svētkus atsevišķi. 31. decembrī būtu nozagti svētki. Visi koncentrētos uz Jauno gadu”.

Amēlija ir trešais bērniņš ģimenē, mājās viņu gaida lielā māsa, kurai ir četrarpus gadiņi, un divgadīgs brālītis. Mazuli vecākās atvases vēl nav redzējušas. “Klusumā ievedīsim, atnāks no dārziņa, un tad jau sāksies,” ieskicē tēvs.

Tiesa, Ēriks ir nokavējis visu trīs atvašu dzimšanu. Arī šoreiz it kā bijis turpat tuvumā – dzemdību namā, bet – nav paspējis.

Ēriks Dunovskis
trīs bērnu tēvs

Kad es atbraucu, sievu veda uz 7. stāvu, uz dzemdību palātu. Reģistrācijā nebija vēl informācija nodota no otrā stāva, ka sievu jau ved, kamēr viņu pārbaudīja, paskatījās, sieva jau piedzemdēja.

Ģimene gan jautri joko – varbūt ar ceturto piegājienu izdosies tētim būt klāt šajā brīnumā, ko dēvējam par bērna piedzimšanu.

2 komentāri