16 komentāri
No Daugavpils uz Viļņu ar vilcienu – atklāts jauns dzelzceļa maršruts
Foto: BNS Foto / LETA

Lietuvas dzelzceļa uzņēmuma “Lietuvos geležinkeliai” nodrošinātais vilcienu maršruta savienojums ar Lietuvas galvaspilsētu Viļņu un Daugavpili stiprinās pasažieru mobilitāti starp visām Baltijas valstīm, uzsvēra AS “Pasažieru vilciens” pārstāvji.

Reisi Viļņa-Daugavpils-Viļņa pasažieriem ir pieejami no sestdienas, 13. janvāra, un tie turpmāk kursēs sestdienās un svētdienās. Šiem reisiem ir starptautisko pārvadājumu statuss, un Latvijas teritorijā šie vilcieni pieturēs tikai Daugavpilī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šāda maršruta izveide var nodrošināt ērtu un drošu vilciena savienojumu starp visām trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Viļņu, Rīgu un Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, atzina “Pasažieru vilciena” pārstāvji.

“Pasažieru vilciena” pārstāvji arī prognozēja, ka līdz ar jauno savienojumu Daugavpils var kļūt par pievilcīgu tūrisma apskates vietu Lietuvas iedzīvotājiem.

Reiss uz Viļņu no Daugavpils aties plskt.8.57, galastacijā Viļņā tas pienāks plkst. 11.39, bet otrs reiss no Daugavpils aties plkst. 15.41, galastacijā Viļņā tas pienāks plkst. 18.24. Laiks ceļā ir divas stundas un 42 minūtes. Biļete vienam braucienam vienā virzienā maksās deviņus eiro.

Jau ziņots, ka reisus Viļņa – Daugavpils – Viļņa realizē Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums “Lietuvos geležinkeliai” jeb “Lietuvas dzelzceļš”.

Līdz šim “Lietuvos geležinkeliai” pasažierus veda līdz Turmantas stacijai pie Latvijas robežas, no kurienes uz Viļņu sešas reizes dienā kursē dīzeļvilcieni. Dzelzceļa uzņēmums jau pērn vēlējās pagarināt šo maršrutu par aptuveni 15 kilometriem – līdz Daugavpilij, bet tam bija jāsaņem Latvijas Valsts Dzelzceļa tehniskās inspekcijas (VDzTI) atļauja.

“Pasažieru vilciens” ir izveidots 2001. gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no “Latvijas dzelzceļa” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008. gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl