No darba tuvākajā laikā atbrīvos negodprātīgus VID Finanšu policijas darbiniekus

Komentāri

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pieprasījusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadībai pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem. 

Korupcijas un naudas atmazgāšanas ēna krīt pār Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem, kuri paši ikdienā apkaro izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Medijos iepriekš izskanēja ziņas, ka ieņēmumu dienesta darbinieki, pērkot nekustamos īpašumus un pēkšņi saņemot milzu mantojumu, iespējams, tādējādi legalizē nelegāli iegūtus naudas līdzekļus.

Finanšu ministrei jau pirmajās dienās pēc stāšanās amatā notika pirmā oficiālā tikšanās ar Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori. Šī nebija parasta iepazīšanās vizīte, bet gan pārrunāti ļoti smagi ar Valsts ieņēmumu dienesta darbību saistīti jautājumi.

Foto

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola:

Pār Valsts ieņēmumu dienestu kritusi milzu šaubu ēna, un tas noved pie sabiedrības demoralizēšanas un motivācijas zaudēšanas nodokļu maksāšanai, kas ir pilnīgi nepieņemami situācijā, kad mēs skaidri zinām, ka mums ir jāpalielina valsts budžeta ieņēmumi.

Pašas VID vadītājas Ināras Pētersones krēsls saistībā ar šiem notikumiem pagaidām nav apdraudēts. Taču nākamo divu nedēļu laika Pētersonei jāsagatavo “melnais saraksts” ar negodprātīgiem darbiniekiem, sākot ar Finanšu policiju. Kuri un cik daudz varētu būt šo darbinieku, Pētersone vēl neatklāja.

Ja šo visu pasākumu rezultātā Finanšu policijas nodaļā darbu zaudēs daudzi darbinieki, tas kopumā pavājinās šīs nodaļas darbu, jo labu speciālistu mācīšana un pieredzes iegūšana var prasīt pat gadu. Tomēr Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja ar to rēķinās.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl