No Daesh teroristiem aizbēgušie kurdi tiesājas ar valsti par palikšanu Latvijā. Šodien gaidāms spriedums

Pievienot komentāru
No Daesh teroristiem aizbēgušie kurdi tiesājas ar valsti par palikšanu Latvijā. Šodien gaidāms spriedums
Foto: AFP / LETA

Savulaik no Daesh teroristiem aizbēgušie Irākas kurdi, kuri  tiesājas ar valsti par palikšanu Latvijā, un šodien šajā lietā sagaidīs spriedumu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde šopavasar atteikusies piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu vīrietim, viņa sievai un divām bērnudārza vecuma atvasēm. Iepriekšējā tiesas sēdē ģimenes galva stāstīja par dzīvi Kurdistānā un iemesliem, kāpēc īsi pirms teroristu grupējuma Daesh iebrukuma pilsētā ģimene devās prom.

No tiesā pieejamiem materiāliem izriet, ka ģimene caur Turciju devusies uz Krieviju un pēc tam nokļuvusi Latvijā. Saskaņā ar iepriekš lietā pieejamiem paskaidrojumiem ģimene izkļūšanai no Irākas pārvadātājam samaksājusi 12 000 ASV dolāru.

Vīrieša dzīvesbiedre, kas ir medmāsa, plašākos skaidrojumos neieslīga vien ar asarām acīs paziņoja, ka nevēlas atgriezties Irākā, jo zinot, ka teroristi tur zogot bērnus un mazas meitenes seksuāli izmantojot. Daļa Latvijā nokļuvušo patvēruma meklētāji ik pa laikam tiesā pārsūdz  lēmumus par atteikumu piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu. Tiesāšanās norit ar mainīgām sekmēm.