No azartspēlēm atkarīgo cilvēku skaits turpina pieaugt; visbiežāk sirgst vīrieši vecumā no 30 līdz 50 gadiem

1 komentārs

Lai arī nav precīzu datu par azartspēļu atkarīgo cilvēku skaitu Latvijā, speciālisti skaidro, ka problēma ir nopietna un to kļūst arvien vairāk.

Statistika rāda, ka azartspēļu atkarīgie visbiežāk ir vīrieši darba spējīgā vecumā. Ceturtdien sāktas mācības sociālo dienestu darbiniekiem, lai tie spētu atpazīt klientu atkarību un motivētu cilvēku vērsties pēc palīdzības.

Cilvēki, kuri cieš no azartspēļu atkarības, lielākoties neatzīst ne pašu problēmu, ne tās sekas. Atkarīgie ir gatavi melot, zagt, krāpties, no mājām iznest jebko, ko var pārdot, lai tikai varētu uzspēlēt.

Priekšstats par azartspēļu atkarīgo mēdz būt maldīgs, jo nereti slimības nomocītais ir inteliģents ģimenes cilvēks. Speciālisti lēš, ka teju 90% atkarīgo ir vīrieši vecumā no 30 līdz 50 gadiem.

Biedrība “Esi brīvs!” apmācīs sociālos darbiniekus, kā atpazīt  azartspēļu atkarīgos un kur ieteikt tiem vērsties pēc palīdzības, jo šobrīd tam nav vienotas metodikas.

Pērn narkoloģijas centrā ārstējās vien 16 azartspēlmaņi, kas apliecina – šo atkarību daudzi noliedz, par to kaunas.

2018. gadā Izložu un azartspēļu inspekcija saņēma 320, šogad – jau 100 iesniegumus no personām, kuras lūgušas liegt sev pieeju spēļu zālēm. Taču realitātē azartspēļu vietās atkarīgie cilvēki tāpat nereti tika ielaisti. No nākamā gada gan spēļu vietām par šī lūguma pārkāpšanu piemēros sodus.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija pārliecināta, ka Rīgas domes ideja par spēļu zāļu slēgšanu galvaspilsētā atkarības problēmu nerisināšot, jo radīsies pagrīdes spēļu zāles, kā spēlēt, turklāt – to varēs turpināt darīt internetā.

1 komentārs