7 komentāri

No Izglītības un zinātnes ministrijas ceturtdienas vakarā līdz valdības ēkai notika gājiens, lai protestētu pret izglītību tikai latviešu valodā. No plkst. 16.45 protesta akcija turpinājās pie Ministru kabineta. Reportāžu no protesta vietas sniedz TV3 Ziņu korespondente Danuta Juste.

Piketa argumenti protesta dalībniekiem aizvien tie paši, kas iepriekš, – mācības valsts valodā pazemināšot sekmes un bērniem ir jābūt iespējai izvēlēties. Organizatori arī uzsver, ka Izglītības ministrija par savu ieceri nemaz nav diskutējusi ar ieinteresētajām pusēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Organizatori šo protesta gājienu nosaukuši par “Gaismas stars pret tumsu”, tādēļ arī dažiem no dalībniekiem rokās redzamas gaismiņas.

No notikuma vietas ziņo Danuta Juste

Divdesmit minūtes pirms piketa sākuma Ministriju steigšus pamet Kārlis Šadurskis. Pamazām ierodas kāds simtiņš cilvēku gados, kas ar skaļām ovācijām sagaida piketa organizētāju uzrunu. Mērķis ir nemainīgs – pārtraukt krievu skolu mācību pāreju uz latviešu valodu.

Protestā netrūka arī cilvēku, kas, šķiet, īsti neizprata tā mērķi. Gājiens simboliski noslēdzās pie Ministru kabineta, kur tiks iesniegta prasība krievu skolu autonomijas izveidošanai.

Jāpiebilst, ka līdz šim masveidīgākās protesta akcijas pie Izglītības un zinātnes ministrijas bijušas saistītas tieši ar mazākumtautību vidusskolu pāreju uz mācībām latviešu valodā. Pirmo reizi tas bija 2004. gadā, kad valdība lēma par daļēju pāreju, pēc tam 10 gadus vēlāk, kad tika sperti pirmie soļi uz jau pilnīgu pāreju. Un tagad, kad jautājums aktualizējies no jauna, sarosījušies arī piketētāji. Mēneša laikā šī ir jau otrā protesta akcija.

TOP komentāri

 • Inese
  +3 +3 0

  Inese

  Ja nepatīk Latviski, lai brauc uz ĶĪNU un tur mācās. Varbūt šo valodu būs vieglāk apgūt.
 • Gunta Brikmane
  +2 +2 0

  Gunta Brikmane

  Lai neasimilētos, jāpārceļas ne tik tālu uz austrumiem. Tur būs tīra sava vide.
 • Adrianna Kalniņa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl