“No assimilation!” – ar šādiem plakātiem notiek protesta akcija pret izglītību tikai latviešu valodā; FOTO!

7 komentāri
“No assimilation!” – ar šādiem plakātiem notiek protesta akcija pret izglītību tikai latviešu valodā; FOTO!
Danuta Juste, TV3

No Izglītības un zinātnes ministrijas ceturtdienas vakarā līdz valdības ēkai notika gājiens, lai protestētu pret izglītību tikai latviešu valodā. No plkst. 16.45 protesta akcija turpinājās pie Ministru kabineta. Reportāžu no protesta vietas sniedz TV3 Ziņu korespondente Danuta Juste.

Piketa argumenti protesta dalībniekiem aizvien tie paši, kas iepriekš, – mācības valsts valodā pazemināšot sekmes un bērniem ir jābūt iespējai izvēlēties. Organizatori arī uzsver, ka Izglītības ministrija par savu ieceri nemaz nav diskutējusi ar ieinteresētajām pusēm.

Organizatori šo protesta gājienu nosaukuši par “Gaismas stars pret tumsu”, tādēļ arī dažiem no dalībniekiem rokās redzamas gaismiņas.

No notikuma vietas ziņo Danuta Juste

Divdesmit minūtes pirms piketa sākuma Ministriju steigšus pamet Kārlis Šadurskis. Pamazām ierodas kāds simtiņš cilvēku gados, kas ar skaļām ovācijām sagaida piketa organizētāju uzrunu. Mērķis ir nemainīgs – pārtraukt krievu skolu mācību pāreju uz latviešu valodu.

Protestā netrūka arī cilvēku, kas, šķiet, īsti neizprata tā mērķi. Gājiens simboliski noslēdzās pie Ministru kabineta, kur tiks iesniegta prasība krievu skolu autonomijas izveidošanai.

Jāpiebilst, ka līdz šim masveidīgākās protesta akcijas pie Izglītības un zinātnes ministrijas bijušas saistītas tieši ar mazākumtautību vidusskolu pāreju uz mācībām latviešu valodā. Pirmo reizi tas bija 2004. gadā, kad valdība lēma par daļēju pāreju, pēc tam 10 gadus vēlāk, kad tika sperti pirmie soļi uz jau pilnīgu pāreju. Un tagad, kad jautājums aktualizējies no jauna, sarosījušies arī piketētāji. Mēneša laikā šī ir jau otrā protesta akcija.

7 komentāri