4 komentāri
No amata atstādinātais Sprūds pērn nopelnījis vairāk nekā 800 000 eiro
Aizturētais maksātnespējas administrators Māris Sprūds tiek konvojēts uz tiesas sēdi pēc pārtraukuma Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, kur lemj par piemērojamo drošības līdzekli. (Paula Čurkste / LETA)

Maksātnespējas procesa administrators Māris Sprūds, kurš patlaban no amata ir atstādināts un tiek turēts aizdomās divos kriminālprocesos, pērn nopelnījis 833 400 eiro, liecina Sprūda iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

748 975 eiro Sprūds guva kā ienākumus no “saimnieciskās darbības un komercdarbības”. Ienākumus viņus guvis arī no sev piederošajiem uzņēmumiem. Sprūdam ir izveidojušies 812 238 eiro lieli iekrājumi. Skaidrā naudā Sprūds uzkrājis 310 000 eiro, bet bezskaidrās naudas uzkrājumi veido 502 238 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sprūds ir kapitāldaļu turētājs AS “MAX Group”, kā arī SIA “Grāmatvedības standarts”, kuru akciju kopējā nominālvērtība ir 156 516 eiro. Administratora īpašumā ir divas “Bentley” markas automašīnas, viena no tām – “Bentley Bentayga” – iegādāta pagājušajā gadā.

Sprūds deklarācijā arī norādījis veiktos ziedojumus 30 000 eiro apmērā, kā arī viņam bijušas ceļojumu izmaksas 39 939 eiro apmērā. Sprūds pērn maksājis arī uzturlīdzekļus 24 000 eiro apmērā. Administrators arī izsniedzis aizdevumus 7725 eiro un 300 000 eiro apmērā.

Kā ziņots, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturējusi un par aizdomās turētajiem atzinusi maksātnespējas administratorus Sprūdu, Ilmāru Krūmu un Nauri Durevski, kā arī finansistu Jorenu Raitumu. Tiesa viņiem visiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, taču Raitums pēc pāris dienām tika atbrīvots.

TOP komentāri

 • Irina Kleina
 • .
 • Skolnieciņš
  0 0 0

  Skolnieciņš

  Nu, pensija M.Sprūdam būs laba. Pat superierēdņiem grūti tā pelnīt, superierēdnis šo summu pelnītu 10 gadus. Parasts augsta ranga ierēdnis/amatpersona šo naudu nopelnītu 20 gados. Bet parastais "mirstīgais" ierēdnis šo naudu nopelnītu 35-40 gados. A, minimālās algas saņēmējam nav ko cerēt. Dzīve ir ironiska. A, Skolnieciņš tālā senatnē ar 117€ vispār necerētu uz šādu naudu.
  Patiesā cieņā, Jūsu Skolnieciņš
  ®Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
  Skolnieciņš™

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl