No amata atkāpjas Latvijas armijas vadītājs Graube

2 komentāri

Šodien, 25. oktobrī, Nacionālās drošības padome (NDP) izskatīja vairākus aktuālus jautājumus saistībā ar valsts drošību, tostarp NDP arī pieņēma zināšanai Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera, ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām.

Kā intervijā ar TV3 Ziņu korespondentu Aigaru Lazdiņu norādīja Graube, – lēmums ir pieņemts, jo esot pienācis laiks pārmaiņām un šajā amatā viņš ir bijis jau pārāk ilgi.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 14. pantu NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Graube turpinās pildīt NBS komandiera pienākumus līdz brīdim, kad Saeima apstiprinās nākamo NBS komandieri.

Graube ir pildījis NBS komandiera pienākumus no 1999. gada līdz 2003. gadam un no 2010. gada līdz 2014. gadam, kad pēc Valsts prezidenta priekšlikuma Saeima apstiprināja viņu amatā uz atkārtotu termiņu. Graubes pilnvaru termiņš beidzas 2018. gadā.

Iepriekš NBS komandieris strādājis Aizsardzības ministrijā, kā arī bijis NBS militārais pārstāvis NATO. Savu dienestu NBS Graube sāka 1991. gadā kā Zemessardzes štāba bataljona apsardzes rotas komandiera vietnieks.

Graube: Tas nav pa galvu pa kaklu, lai neveidotos sazvērestības teorijas

Lūk, ko oktobra vidū par Latvijas armiju pauda Graube:

TOP komentāri

  • Linda
  • oomīte
    +1 +1 0

    oomīte

    Ja tāds cilvēks pirms termiņa atkāpjas tad tas ir biedējoši, kādi zemūdens akmeņi Latviju vada.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl